Gheorghe Marian Cristescu ponownie prezesem PHH   PERSONALIA

Rada Nadzorcza spółki PHH zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji Gheorghe Mariana Cristescu na stanowisku prezesa spółki Polskiego Holdingu Hotelowego. Cristescu pełni tę funkcję nieprzerwanie od 2016 r.

Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem ponad 25 lat temu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels czy Best Western. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development). Celem spółki jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa, w ramach grupy PHH, która jest jednym z największych graczy na rynku hotelowym w Polsce. Obecnie w grupie znajduje się 10 spółek z 54 obiektami i blisko 6 tysiącami pokoi. W skład grupy PHH wchodzi Polski Holding Hotelowy, PHH Hotele, Gliwicka Agencja Turystyczna, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, PHN Property Management, Przedsiębiorstwo Usługowe Holtur, Interferie, Interferie Medical SPA, Geovita i Elbest. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi – Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. 

Cristescu został trzykrotnie laureatem nagrody „Człowiek Roku Polskiego Hotelarstwa” przyznawanej przez miesięcznik „Hotelarz” w 2012, 2018 i 2020 r., natomiast w 2021 r. został uhonorowany nagrodą Hotelarza Dziesięciolecia. Został także wyróżniony nagrodą Grand Prix MT Targi Polska, a w 2019 r. uhonorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę, a także otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Turystyki” nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wraz z upływem kadencji zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, zakończy się również kadencja członka zarządu PHH, którą od stycznia 2022 r. pełni Zbigniew Gryglas. Rada Nadzorcza spółki wybrała ponownie Gryglasa na kolejną kadencję i powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. zrównoważonego rozwoju. Nowa kadencja zarządu PHH rozpocznie się z dniem następującym po odbyciu Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2021 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *