Grupa Arche zaczyna sprzedaż pokoi w Sanatorium Milicyjnym. W systemie Arche   INWESTYCJE

Zgodnie z ubiegłorocznymi deklaracjami twórcy Arche, Władysława Grochowskiego, kierowana przez niego spółka rozpoczęła proces inwestycyjny w kupionym w 2021 roku, nigdy nie ukończonym budynku sanatorium w Nałęczowie. Pokoje sprzedawane są indywidualnym nabywcom w systemie Arche z deklaracją minimalnej stopy zwrotu w wysokości 5% od zaangażowanego kapitału.

Jak pisaliśmy przed rokiem Arche kupiło działkę o powierzchni 3,1 ha ze szkieletem budynku z 1983 o powierzchni ok. 17 tys. m kw. od AMW za 8 mln zł. Według deklaracji inwestora w jego miejscu powstanie obiekt noclegowy o nazwie "Sanatorium Milicyjne", a wartość inwestycji szacowana jest na ponad 100 milionów złotych.

Obiekt mieścić ma około 300 pokoi, basen z tarasem zewnętrznym z jacuzzi, Spa i centrum rehabilitacyjne na około 1000 m2, centrum konferencyjne, oraz restauracje z barem na tarasie. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2023 roku.

Pokoje w obiekcie, jak w pozostałych obiektach Arche, sprzedawane są indywidualnym nabywcom, wraz z umową o zarządzanie. Apartamenty o powierzchni od 18 m2 do 49 m2 sprzedawane są od 11 tys./m. Jak deklaruje inwestor, przy wpłacie całości kwoty, wpłacone środki pracują na 3% w skali roku do dnia oddania budynku do użytkowania, później zaś obowiązywać będzie 10 letnia umowa najmu z zabezpieczeniem minimalnej stopy zwrotu w wysokości 5% od zaangażowanego kapitału.

Grupa Arche to obecnie 6. największa sieć hotelowa w Polsce posiadająca 16 obiektów z ponad 3 tys. pokoi. W samym tylko ubiegłym roku otworzyła cztery obiekty z blisko 800 pokojami, a na różnym etapie prowadzi kilkanaście innych inwestycji w całej Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *