Otwarto Royal Tulip Apartments – w klimacie warszawskich dzielnic

Ruszył obiekt Royal Tulip Apartments z 312 apartamentami w standardzie 5-gwiazdkowym zlokalizowany w inwestycji Marvipolu Unique Tower przy ul. Grzybowskiej na Woli. Motywem przewodnim wnętrz zaprojektowanych przez pracownię Tremend jest Warszawa wraz z jej dzielnicami.Obiekt oferuje apartamenty od 28 do 67 m kw. pod wynajem do 16. piętra w głównej wieży kompleksu, sprzedawane w systemie condo, a także restaurację, kawiarnię, kompleks konferencyjno-biznesowy, a wkrótce również strefę SPA & wellness. Ponieważ ul. Grzybowska jeszcze do lat 90. była industrialną częścią Warszawy, a dziś jest centrum biznesowym, bogata historia tego miejsca, jak i samej stolicy, stała się inspiracją dla pracowni Tremend. Parter obiektu stanowi swoistą mapę Warszawy. Projektanci zainspirowani wielkim planem dzielnicowym z lat 20. zeszłego wieku nawiązali do jego kształtu i rozmieszczenia dzielnic.

W częściach wspólnych odnaleźć można analogie do Woli, Śródmieścia czy Żoliborza. W strefie wejściowej goście znajdują się na granicy dwóch dzielnic: Śródmieścia i Woli, tak jak ul. Grzybowska. Koło wejścia głównego wita ich kawiarnia swaWola. Recepcja obiektu nawiązuje do Śródmieścia. Owalny kształt stanowisk recepcji nawiązuje do Rotundy i zamysłu architektonicznego jej powstania – jako jedynego obiektu okrągłego w prostopadłościennej strukturze miasta. Strefa barowa to inspiracja Powiślem. Niebieski odzwierciedla głęboką toń Wisły, a zieleń i drewno to zadrzewione tereny nadbrzeżne i bulwary. Neonowy napis POW z wplecionymi symbolami fal to skrót od Powiśla.

Zielony Żoliborz patronuje restauracji Royal Tulip Warsaw Apartments. Zewnętrzna część wypoczynkowa zainspirowana została Pragą z jej parkiem. Jest też symbol przemysłu motoryzacyjnego – FSO, którego wizytówka, limuzyna Warszawa, zajmuje honorowe miejsce między stolikami. W apartamentach odnaleźć można inspiracje z Żoliborza, Mokotowa, Ochoty, Saskiej Kępy i Powiśla.

W każdym pokoju ścianę zdobi grafika z mapą dzielnicy oraz wkomponowaną ludzką twarzą, w odpowiednim kolorze przewodnim, nawiązującym do barw dzielnicy. Spółka Unique Apartments Warszawa zawiera z nabywcami apartamentów 10-letnie umowy najmu lub dzierżawy i organizuje dalszy podnajem mieszkań w systemie krótko-, średnioi długoterminowym. W Grupie Marvipol Development zostały stworzone struktury do prowadzenia działalności operatorskiej z wykorzystaniem zasobu lokali będących w dyspozycji grupy. Powyżej Royal Tulip Warsaw Apartments, od 17. do 28. piętra zaprojektowano 28 luksusowych apartamentów mieszkalnych Unique Tower od 49 do 271 m kw. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *