Gołębiewski Pobierowo planuje otwarcie. Częściowe. Z 300 pokojami

W czerwcu pierwszych gości ma przyjąć hotel Gołębiewski w Pobierowie, docelowo z ok. 1,2 tys. pokoi. Na razie otwarte ma zostać jedno skrzydło obiektu i część środkowa do czwartego piętra włącznie z ok. 300 pokojami, a także baseny w środku i dwie restauracje. Jesienią rozpoczną się prace nad terenami rekreacyjnymi, w tym boiskami do siatkówki, koszykówki, kortami tenisowymi i dużym placem zabaw.Gołębiewski w Pobierowie, który będzie największym hotelem w Polsce, pierwotnie otwarty miał zostać w 2020 r., jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Później hotel przeżywał dalsze kłopoty, związane z trudnością w pozyskaniu pracowników na budowę i w dostawach materiałów. Ostatecznie jednak Tadeusz Gołębiewski podtrzymuje datę częściowego otwarcia w czerwcu. – Nie przewiduję żadnych zmian w tym zakresie. Budowa jest już na finiszu, choć oczywiście mówię o pierwszej części.

Całego hotelu nie otworzę teraz, bo po prostu nie dam rady ze względów finansowych i czasowych. Rąk do pracy nie brakuje, są też dostępni specjaliści, tacy jak glazurnicy, ale nie jestem aż tak odważny, żeby całość robić od razu ze względu po prostu na koszty – powiedział Tadeusz Gołębiewski serwisowi money.pl. Na koniec maja jednak sprzedaż pokoi nie była jeszcze otwarta. Gołębiewski Pobierowo docelowo będzie dysponował recepcją z 16 stanowiskami, pokojami opowierzchni 60m kw., kilkoma lokalami gastronomicznymi, centrum kongresowym z 16 salami, w tym największą na 2 tys. osób, aquaparkiem (samych jacuzzi ma być 14, każde na 15 osób) z basenami zewnętrznymi, dwoma kinoteatrami, dyskoteką, kortami, boiskami, strzelnicą, ścianką wspinaczkową na trzy piętra i parkingiem początkowo na 500 aut. Hotel powstaje na 30-hektarowym terenie po byłej jednostce wojskowej kupionym przez biznesmena za 50,5 mln zł. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *