Maciej Majewski – z Sofitela Victoria do Autograph Collection

Maciej Majewski, przez ostatnie 11 lat szef kuchni w Sofitelu Warszawa Victoria, został szefem kuchni powstającego w Warszawie koło Zamku Królewskiego hotelu Autograph Collecion sieci Marriott International. Z siecią Accor związany był od ponad 20 lat. Na początku swojej kariery kulinarnej pracował w niezależnych restauracjach francuskich w Poznaniu.

W 2001 r. trafił do ibisa Poznań, następnie ibisa Częstochowa, ibisa Kraków Centrum oraz Novotelu Kraków Centrum, gdzie w 2005 r. objął stanowisko executive chefa (szefa kuchni). W 2011 r. dołączył do Sofitela Warszawa Victoria jako szef kuchni. W 2014 r. otworzył w Sofitelu restaurację La Brasserie Moderne, odpowiadając za kreację i rozwój całego konceptu gastronomicznego. Macieja Majewskiego zastąpił Paweł Kałuski, ostatnio szef kuchni w Marriott Warszawa, o czym więcej pisaliśmy w poprzednim wydaniu. Autograph Collection z 96 pokojami przy ul. Miodowej powstaje w połączonych pałacach Branickich i Szaniawskich, które w połowie ubiegłej dekady kupiła firma deweloperska Budizol. Otwarty ma zostać do końca roku. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.