Inflacja a plany wakacyjne Polaków   ANALIZY I RAPORTY

Większość Polaków (57,6 proc.) nie zamierza zmieniać swoich planów wakacyjnych, pomimo najwyższej od niemal 30 lat inflacji. Ale już dla 22 proc. badanych obecny poziom cen jest za wysoki i zapowiadają oni rezygnację z letniego wyjazdu, a kolejne 7,5 proc. - skrócenie go - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Rynek w Krakowie

Jak czytamy w wynikach badania, 6,1 proc. ankietowanych zrezygnuje z wyjazdu za granicę - zamiast tego spędzi wakacje w kraju. 3,5 proc. z kolei zamierza podjąć decyzję "w drugą stronę" - pojedzie za granicę, zamiast spędzić urlop w Polsce.

W podziale na poparcie polityczne okazuje się, że urlopowego wyjazdu częściej nie odwołują zwolennicy obozu rządzącego (71 proc.) niż opozycji (55 proc.). 

Polacy spodziewają się też dalszych podwyżek cen paliw. 23,2 proc. zakłada, że litr benzyny będzie za miesiąc kosztować 8 zł, 22,6 proc. spodziewa się ceny o złotówkę wyższej, a kolejne 22,1 proc. sądzi, że za miesiąc będzie to już 10 zł za litr. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *