Arche planuje kolejny hotel – Arche Metalowiec Muszyna z 300 pokojami   INWESTYCJE

Grupa Arche planuje uruchomić w byłym sanatorium Metalowiec w Złockiem koło Muszyny hotel z ok. 300 pokojami, 800 m kw. powierzchni konferencyjnej i sky barem. W obiekcie znajdą się też pijalnia wód mineralnych, strefa rekreacyjna i zabiegowa oraz trzy baseny.

Budynek powstał w latach 60. w stylu modernistycznym dla Zrzeszenia Hut Polskich. Od ponad 10 lat popadał w ruinę. Arche kupiło nieruchomość od komornika. – W swoim czasie był to bardzo znany budynek, postaramy się wiele zostawić, zachować jego charakter, ale też sporo od siebie dołożymy. Budynek się zmieni, ale myślę że osoby, które lata temu tutaj bywały dzięki zachowanym elementom będą miały co wspominać. Zostanie na pewno charakterystyczna mozaika, posadzki z kamienia, zastawy stołowe, lampy, wszystko co przetrwało próbę czasu – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Inwestorom szczególnie spodobała się charakterystyczna mozaika zdobiąca ściany basenu, autorstwa Kazimierza Manna ojca Wojciecha Manna. – Ta mozaika pokazuje, że komuś na tym budynku zależało i chciał żeby było piękne. Chcemy wydobyć tą historię, dlatego maksymalnie wykorzystamy to co zdołało przetrwać – mówi Piotr Grochowski, główny architekt Grupy Arche.

Obecnie Arche jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. – Było dużo chętnych, żeby to wyburzyć mówi Piotr Grochowski. – Nikt nie widział dużej wartości w tym obiekcie. Bardziej cenna była działka i lokalizacja, a my chcemy zachować w maksymalnym stopniu to, co się da. Zaczęliśmy rewitalizować także meble, które są oryginalne, z okresu, kiedy hotel powstawał, ale także późniejsze. Przyjęliśmy zasadę, że jeśli coś można zachować i nadać nową wartość, to tak postępujemy. Chcemy dać nowe życie temu miejscu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *