Gheorghe Cristescu ponownie wybrany na prezesa PHHRada Nadzorcza spółki PHH wybrała Gheorghe Mariana Cristescu na prezesa spółki Polskiego Holdingu Hotelowego na kolejną trzyletnią kadencję. Pełni ją od 2016 r. Gheorghe Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem ponad 25 lat temu. Doświadczenie zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich. Zaczynał w szczecińskim Radissonie SAS, w sieci AccorHotels pełnił funkcję regional sales managera, a w latach 2009-2011 national sales directora na Polskę.

W 2011 r. przeszedł do sieci Best Western, najpierw jako dyrektor na Polskę, a następnie również na kraje bałtyckie. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development). Celem spółki jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa w ramach grupy PHH, która jest jednym z największych graczy na rynku hotelowym w Polsce. Obecnie w grupie znajduje się 10 spółek z 54 obiektami i blisko 6 tys. pokoi. W skład grupy PHH wchodzi Polski Holding Hotelowy, PHH Hotele, Gliwicka Agencja Turystyczna, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, PHN Property Management, Przedsiębiorstwo Usługowe Holtur, Interferie, Interferie Medical SPA, Geovita i Elbest, pięć ostatnich włączonych do struktur grupy w ostatnich miesiącach w drugim etapie konsolidacji. Jako franczyzobiorca PHH współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi – Marriott International, Hilton, IHG Hotels & Resorts, BWH Hotel Group (Best Western) i Louvre Hotels Group. Gheorghe Marian Cristescu trzykrotnie zdobył tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa przyznawany przez nasz miesięcznik – w 2012, 2018 i 2020 r., a w 2021 r. został uhonorowany nagrodą Hotelarza Dziesięciolecia. Ponadto co roku znajduje się w czołówce listy „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” magazynu „Wasza Turystyka” – w 2021 r. zdobył drugie miejsce w rankingu. Rada nadzorcza spółki wybrała też Zbigniewa Gryglasa, członka zarządu PHH od stycznia 2022 r., na kolejną kadencję i powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. zrównoważonego rozwoju. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *