Grupa Arche w 2021 r. – blisko 400 mln przychodów, 110 mln z hoteli, zysk 56,6 mln zł

Grupa Arche wygenerowała za ubiegły rok 398 mln zł przychodów, co stanowi spadek o 10,6 proc. w stosunku do roku 2020. Działalność operacyjna hoteli przyniosła 110 mln zł z tej sumy (w 2020 r. było to 53,9 mln). Pozostała część to głównie przychody ze sprzedaży lokali, w tym 71 mln ze sprzedaży lokali hotelowych. Zysk netto grupy wyniósł 56,6 mln zł, gdy rok wcześniej 46,1 mln zł.

Wub.r. spółka sprzedała łącznie 583 lokale w tym 333 mieszkalne i 250 hotelowych (rok wcześniej 188). Na koniec roku w ofercie znajdowały się 1353 lokale, w tym 1087 hotelowych.

Co się sprzedaj e. A co nie

Ciekawie przedstawia się struktura dostępności pokoi do sprzedaży. O ile większość hoteli warszawskich jest wyprzedana, łącznie z 340-pokojowym Arche Hotelem Krakowska, to otwarty już w pandemii w maju 2021 r. 246-pokojowy Arche Poloneza II na koniec roku miał jeszcze 213 pokoi w sprzedaży (w ciągu roku udało się sprzedać 15). Podobnie jak otwarty w tym samym czasie Arche Hotel Piła, gdzie z 245 lokali zostało jeszcze 194 (obiekt podzielony jest na część hotelową ze 188 pokojami i mieszkaniową).

Ale w otwartym w grudniu ub.r. roku Dworze Upgahena w Gdańsku z 245 lokali na koniec roku w sprzedaży pozostało jeszcze tylko 75, a Arche Hotel Wrocław Airport o [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *