Wakacyjne noclegi droższe o inflację   ANALIZY I RAPORTY

Średni koszt wakacyjnych noclegów w tym roku jest o co najmniej kilkanaście procent wyższy niż rok temu. Dlatego "częstą reakcją na wzrost kosztów jest skrócenie planowanego urlopu" - czytamy w analizie Nocowanie.pl.

Jak piszą autorzy badania "Polacy chcą wyjechać przede wszystkim nad morze i spędzić urlop w wynajętym domku". Dodają także, że widać duży i stale zwiększający się spadek zainteresowania wyjazdami - obecnie już o 38 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Pod koniec maja było to 21 proc., a w połowie czerwca 32 proc.

-Liczba wyszukiwań zakwaterowania na terminy lipcowe jest obecnie o ⅓ mniejsza niż w analogicznym momencie ubiegłego roku, a na sierpniowe aż o ponad połowę - komentuje Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl

Tylko 3 proc. turystów planuje wyjechać na całe dwa tygodnie

Prawie ¼ turystów planuje wyjazd na 7 dni, zakwaterowania na pobyt 14-dniowy, a więc pełne dwa tygodnie, szuka zaledwie 3 proc. Co czwarta osoba zainteresowana wyjazdem chce zarezerwować noclegi dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci. Blisko ⅕ wyszukiwań dotyczy zakwaterowania dla par, a 16 proc. dla pary dorosłych z jednym dzieckiem. Ponad ⅓ turystów chciałaby spędzić wakacje w wynajętym domku, taka sama liczba poszukuje kwatery lub pokoju. Na trzecim miejscu pod względem popularności są apartamenty, których dotyczy 13 proc. zapytań.

Niezmiennie największą popularnością cieszą się wakacje nad morzem - w sumie 70 proc. wszystkich zapytań o dostępne noclegi dotyczy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, a  najczęściej wyszukiwaną miejscowością jest Władysławowo. Trzecim pod względem liczby zapytań województwem jest małopolskie (9,5 proc.), czwartym dolnośląskie (6 proc.), a piątym warmińsko-mazurskie (3,5 proc.).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.