Arche sprzedaje pokoje w Mielnie. Deklaruje zwrot do 12%   INWESTYCJE

Grupa Arche realizuje sprzedaż pokoi w pierwszym etapie swojej inwestycji Fabryka Samolotów w Mielnie. Docelowo powstać ma tam kompleks  hotelowo-apartamentowy z ponad 500 pokojami, obecnie w budowie znajduje się budynek ze 120 lokalami. Inwestor deklaruje nabywcom "zwrot do 12% zainwestowanych środków". Jak wynika ze sprawozdań finansowych spółki do końca ubiegłego roku sprzedano około 40 ze 120 pokoi w obiekcie.

Teren inwestycji obejmuje obszar zabytkowej bazy lotnictwa wodnego o pow. ok. 6,5 ha. Z kompleksu wojskowego zachował się dwa budynki z czego najważniejszym i najokazalszym jest hangar o powierzchni 4 500 m2. W ramach inwestycji planowana jest jego rewitalizacja na funkcje hotelowe, z wykorzystaniem przestrzeni hali na funkcje: kulturalne, widowiskowe, sportowe oraz stworzenie na powierzchni 1 700 m2 aquaparku. W budynku hotelowym znajdować się będzie ok. 70 pokoi , 4 apartamenty, restauracja oraz sale konferencyjne. Dopełnieniem będzie kompleks apartamentowy zawierający około 500 jednostek.

Obecnie wylano ławę fundamentową i powstają pierwsze ściany w pierwszej, liczącej 120 lokali części apartamentowej. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku, a wszystkie lokale są sprzedawane w systemie condo, choć spółka woli aby model sprzedaży określać jako System Arche®.

Budowa budynku, stan obecny

Arche w materiałach promocyjnych podkreśla, że zysk z zainwestowanych środków może wynieść "do 12% rocznie", choć średni prognozowany roczny zysk wynosi 8%.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *