W Gdańsku otwarto Browar Hevelius Apartments   OTWARCIA

W Gdańsku Wrzeszczu otwarto Browar Hevelius Apartments w czterech zabytkowych budynkach: Willa Dyrektora, Suszarnia, Maszynownia i Warzelnia. 25 apartamentów pod wynajem krótko i długoterminowy zlokalizowano w Willi Dyrektora i Suszarni. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, właściciel m.in. 5-gwiazdkowego hotelu Quadrille w Gdyni.

Historyczny charakter wnętrz oddają m.in. takie elementy jak zabytkowa klatka schodowa, kominek z holenderskimi kaflami, wysokie stropy czy sztukateria na sufitach. Każdy z apartamentów wyposażony jest w aneks kuchenny z lodówką i zmywarką oraz w łazienkę z pralką. W kompleksie uruchomiono też restaurację Hewelke oraz małą tradycyjną piekarnię z rzemieślniczo wyrabianym pieczywem według najstarszych gdańskich receptur z czasów Jana Heweliusza. W części podziemnej zaprojektowano Browar Hevelius Spa Sphaera, które ma zostać uruchomione za kilka miesięcy. Dawniej w tej przestrzeni znajdowały się browarniane baseny, kadzie fermentacyjne, leżakownie czy magazyny. Teraz w tej scenerii działały będą baseny, sauny, jacuzzi, hammam, gabinety odnowy biologicznej i łaźnie oraz gabinety zabiegowe. W części podziemnej zaprojektowano również otwarcie w nadchodzących latach kompleksu kulturalno-rozrywkowego Browar Kulturalny z m.in. mogącą pomieścić 1,5 tys. widzów salą koncertową. 

Początki zabytkowego miejsca sięgają czasów rozkwitu majątku Kuźniczki w XVI w. W 2001 r. stary browar, jedyny który przetrwał do naszych czasów, zakończył produkcję, a porzucony obiekt popadał w ruinę. W tym samym roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. W 2006 r. został nabyty przez lokalnego inwestora – Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, jedną z wiodących firm deweloperskich w Trójmieście, która  jest obecna na rynku od 40 lat. 

Po wielu latach intensywnych prac zrewitalizowano 6-hektarowy teren starego browaru, który został zamieniony w wielofunkcyjny, zachowujący dawny styl kompleks — z 740 apartamentami loftowymi, restauracjami, przedszkolem, obiektami usługowo-handlowymi i butikowym obiektem Browar Hevelius Apartments.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *