Radisson SAS gasi światła

W warszawskim hotelu Radisson SAS Centrum na godzinę zapadnie niemal zupełna ciemność. Elektryczne światło zastąpią płomyki nastrojowych świec, a mieniąca się na co dzień światłem szklana fasada budynku zostanie całkowicie wyciemniona.


Zaniepokojonych przyszłych gości pragniemy jednak uspokoić. Pozbawiony przez godzinę światła hotel Radisson SAS w Warszawie to nic innego, jak dowód naszego wsparcia dla akcji „Godzinie dla Ziemi”, którą od 2007 roku prowadzi międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF.

Celem tej jednoczącej społeczność na całym świecie akcji jest zwrócenie uwagi na nieodwracalne zmiany klimatyczne, o jakich alarmują naukowcy na wszystkich kontynentach. Gwałtowne ocieplenie powietrza, a co za tym idzie wyginięcie wielu gatunków zwierząt, ptaków i roślin, oraz realna groźba zniknięcia Grenlandii, to zagrożenie, z którego musimy zacząć zdawać sobie sprawę. Dziś, dzięki „Godzinie dla Ziemi”, także my możemy oddać swój głos w obronie naszego globu. Wystarczy tylko na godzinę wyłączyć światło!

Tegoroczna akcja, przewidziana na dzień 28 marca - sobota - (start godzina 20.30 naszego czasu!!), skupiła już mieszkańców ponad 930 miast, na ośmiu kontynentach. Począwszy od Wysp Chatham, małego archipelagu przy wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii, zgasną takie budynki i obiekty, jak m.in. Most Golden Gate w San Francisco, Koloseum w Rzymie, Opera w Sydney oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. W akcję włączają się również osoby prywatne, instytucje i firmy, a wśród nich właśnie hotele sieci Radisson SAS, które w ten sposób pragną realizować idee swego oryginalnego programu Responsible Business (Odpowiedzialni w Biznesie).

Efektami inicjatywy, jaką z ochotą podjął warszawski hotel będzie akcja informacyjna w postaci plakatów, wyłączenie świateł oświetlających zewnętrzną fasadę budynku, wyłączenie żyrandola w lobby hotelowym oraz zminimalizowanie oświetlenia na korytarzach pięter gościnnych.

Przygotowaliśmy również niespodziankę dla gości restauracji Latino Brasserie@ferdy’s, gdzie w ten jeden dzień, między godziną 20.30 a 21.30, zapraszamy na specjalne „Candle light menu”.

Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do nas i z chęcią wesprą tą wyjątkową, bardzo ważną akcję. Pamiętajmy, że wyłączenie świateł na godzinę to „światełko nadziei” dla naszej planety.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *