Prezydent Polski i przewodniczący MKOl w odnowionym hotelu H15 Francuski

H15 Hotel Francuski w Krakowie z okazji swoich 110 urodzin organizuje 28 lipca  Dzień Otwarty, podczas którego powita swoich gości zupełnie nowym obliczem. W trakcie wydarzenia będą mogli przenieść się we francuski klimat Belle Epoque. A w ostatni weekend hotel gościł prezydenta Andrzej Dudę i przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha z okazji odrestaurowanego Klubu Olimpijskiego, gdyż w tym hotelu w 1919 r. powstał Polski Komitet Olimpijski,

H15 Hotel Francuski to jeden z najbardziej wyjątkowych obiektów należących do Grupy Dobry Hotel, ponieważ początek jego działalności sięga 1912 roku, wówczas był jednym z najnowocześniejszych i najbardziej prestiżowych hoteli w całym Krakowie, podobnie w okresie PRL. W roku 1919 w murach obiektu narodził się Polski Komitet Olimpijski, którego historię dzisiaj można podziwiać w odrestaurowanej Sali Olimpijskiej. Z tej okazji odbyła się uroczystość z udziałem prezydenta Polski i przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Prezydent Duda podczas wydarzenia transmitowanego przez ogólnopolskie telewizje został uhonorowany Złotym Orderem Olimpijskim. Podczas Dnia Otwartego uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wraz z przewodnikiem zwiedzić salę i poznać historię osiągnięć polskiego sportu związaną z Komitetem.

To jednak nie jedyna atrakcja, która będzie czekać na gości. Z racji tego, że obecna atmosfera hotelowa to niezwykle eleganckie wnętrza, wyposażone w oryginalne meble zakupione na paryskich aukcjach, zapach wypieków i smak francuskiej kuchni, przygotowano „francuski” program wydarzenia. Goście będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach cukierniczych w hotelowej Patisserie, warsztatach wiedzy o winie, a także w zwiedzaniu obiektu, które będzie odbywać się co 30 minut. Program Dnia Otwartego obejmuje także mini recital muzyczny francuskich przebojów, pokaz barmański z warsztatem tworzenia koktajli, niespodzianki dla najmłodszych, pamiątkowe zdjęcie oraz dla prawdziwych miłośników francuskiej kuchni – specjalne rabaty na wszystkie dania w hotelowej restauracji Brasserie L`Olympique.

– Hotel Francuski to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy Małopolski. W 1912 roku, kiedy to rozpoczął swoją działalność, bardzo szybko zyskał renomę najekskluzywniejszego hotelu w mieście. W ostatnim czasie jego wnętrza zostały poddane dokładnemu liftingowi. Dzięki zastosowaniu współczesnych rozwiązań aranżacyjnych z jednoczesnym zachowaniem aspektów historycznych, H15 Hotel Francuski posiada niepowtarzalny klimat, który pragniemy zaprezentować naszym gościom podczas Dnia Otwartego – mówi Marcin Mazur, dyrektor hotelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *