Rozpoczęło się wyburzanie dawnej Gromady Lotnisko   INWESTYCJE

Pomimo zmiany właściciela działki na której stoi, zgodnie z planem rozpoczęło się wyburzanie warszawskiego Sangate Hotel Airport (dawnej Gromady Lotnisko) z 352 pokojami. Jak pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku, w jego miejscu ruszyć ma m.in. kompleks sieci Louvre Hotels Group: Campanile – Premiere Classe łącznie z ok. 400 pokojami. Choć nowym właścicielem jest Matexi, to grupa tureckich przedsiębiorców, na czele których stoi Nusret Samcak, zachowała sobie prawo budowy hoteli.

Hotel Gromada Lotnisko został sprzedany w 2017 roku za 95 mln zł tureckim inwestorom zaangażowanym w centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej, spółce RESSE, którą zarządza Nusret Sancak.

Obiekt wkrótce zmienił nazwę na Sangate Hotel Airport, ale nie wiązało się to z większymi inwestycjami, gdyż od początku planowano jego wyburzenie. W międzyczasie, na początku tego roku 3,5 hektarową działkę na której znajdował się hotel, kupiła spółka Matexi, europejski deweloper o belgijskim rodowodzie. Jak wyjaśniają przedstawiciele inwestora, zakup działki wpisuje się w długofalową strategię rozwoju spółki na rynkach warszawskim i krakowskim, gdzie Matexi wybudowało już ponad 2 tys. mieszkań. Jak powiedziała "Gazecie Wyborczej" rzeczniczka prasowa Matexi: - Jesteśmy obecnie na etapie opracowania i uzgadniania koncepcji przyszłej zabudowy. Zamierzamy w tym miejscu wybudować projekt wielofunkcyjny. W nowo powstającym kwartale, poza funkcją mieszkaniową i apartamentową, planowana jest także budowa obiektu hotelowego. Część projektu przeznaczona zostanie pod ofertę w sektorze PRS [czyli mieszkania na instytucjonalny wynajem], natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie powstanie również zabudowa biurowa. 

Grupa inwestycyjna Nusreta Sancaka, która będzie operatorem hoteli, posiada w portfolio także hotel Hampton by Hilton Reduta na Ochocie ze 167 pokojami, ogłosiła także plany rozpoczęcia budowy hotelu Moxy na bliskiej Woli przy ul. Towarowej z 263 pokojami.

Dwumarkowy kompleks który powstanie w miejscu dawanej Gromady dysponować ma około 400 pokojami. W hotelu Campanile znajdzie się lobby bar, a restauracja śniadaniowa będzie pełniła również funkcję regularnej restauracji. Planowana jest tam też duża wielofunkcyjna sala konferencyjna z możliwością podziału (ok. 450 m kw.), a na pierwszym piętrze biura i pięć dzielonych sal wielofunkcyjnych (ok. 350 m kw.).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *