Nie-długo ruszają – długo oczekiwane – dwa Hamptony   OTWARCIA

Na przełomie sierpnia i września rusza Hampton by Hilton Poznań Swarzędz ze 103 pokojami. Pierwsze informacje o planach tej inwestycji pojawiły się w 2017 r. Z kolei na przełomie września i października rusza Hampton by Hilton Łódź City Center ze 149 pokojami, którego plany ogłoszone zostały jeszcze w 2015 r., a praktycznie gotowy do otwarcia był już w 2020 r. Ostatecznie zarządzać nim będzie litewski operator Apex Alliance, który ma w swoim portfolio również Hamptona by Hilton Kraków-Balice

Hampton by Hilton w Swarzędzu

Hampton w Swarzędzu, ok. 10 km od centrum Poznania,  zaoferuje m.in. restaurację śniadaniową, fitness, work zone, game room i snack bar. W przylegającym budynku znajdzie się centrum konferencyjne HUBO z czterema salami, które można połączyć w jedną o powierzchni 400 m kw. oraz restauracja a la carte i bar serwujące  „nowoczesną kuchnię opartą o tradycyjne receptury i lokalne produkty". Kompleks Hampton by Hilton wraz HUBO dysponować będzie parkingiem na 87 samochody i trzy autokary oraz stacją ładowania samochodów elektrycznych

Inwestorem jest swarzędzka Grupa CLIP prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących, jest też m.in. inwestorem fabryki VW Poznań. Firma CLIP Logistics posiada centrum logistyczne składające się z sześciu magazynów o łącznej powierzchni 300 tys. m kw., a STS Logistic zajmuje się transportem międzynarodowym, dostawami do dealerów na terenie Polski, magazynowaniem i ekspedycją samochodów drogą kolejową. Posiada ponad 50-proc. udział w dystrybucji samochodów na rynku krajowym. Dyrektorem generalnym hotelu została Justyna Staniszewska, wcześniej związana z Grupą Clip, a kierownikiem sprzedaży i marketingu Ilona Chowaniec, wcześniej kierownik sprzedaży w Novotelu Poznań Malta.

Hampton by Hilton w Łodzi

Hampton by Hilton Łódź City Center ulokowany jest w kompleksie Hi Piotrkowska z 20-piętrowym biurowcem o wysokości 82 m. Hotel znajduje się w przylegającym do niego 7-piętrowym budynku. Zaoferuje trzy sale konferencyjne, fitness, garaż na 56 samochodów, a pokoje wyposażone zostaną w łóżka o ponadstandardowej długości 2,1 m, aby przyciągnąć sportowców występujących Atlas Arenie. Recepcja hotelu znajdzie się na drugiej kondygnacji, a parter przeznaczony będzie na obiekty handlowo-usługowe.

Inwestycja ma długą historię, bo działka kupiona została jeszcze w połowie pierwszej dekady XXI przez firmę Bacoli Properties za 16 mln zł i planowany na niej był hotel Hilton, ale inwestycja ostatecznie nie doszła do skutku z powodu globalnego kryzysu finansowego. W 2015 r. podpisano umowę na Hamptona by Hilton, który dzierżawiony i zarządzany miał być przez należącą do Satoria Group spółkę VHM Hotel Management. Budowa całego kompleksu zaczęła się w 2016 r. i zakończyć miała w 2018 r., jednak już wiosną 2017 r. przerwano prace z powodu problemów finansowych inwestora.  Wznowiono ją po półtora roku.

Jesienią 2019 r. wybrano już nawet dyrektor generalną hotelu, którą została Joanna Płauszewska-Deka, wcześniej m.in. dyrektor sprzedaży i marketingu Satoria Group, a także DoubleTree by Hilton Łódź, zaś hotel otwarty miał być wiosną 2020 r. Jednak po wybuchu pandemii drogi VHM i inwestora się rozeszły i chociaż biurowiec został otwarty, powoli wypełniając się najemcami, budynek hotelowy stał pusty, a inwestor szukał nowego operatora. Ostatecznie została nim litewska firma Apex Alliance, która zarządza 10 hotelami pod markami Courtyard by Marriott, Hilton Garden Inn i Hampton by Hiltona na Litwie, Łotwie, w Rumunii i otwartym w marcu tego roku Hamptonem przy lotnisku Kraków-Balice.

Dyrektorem pozostała Joanna Płauszewska-Deka, która powróciła do hotelu po ponad rocznej pracy w firmie technologicznej Sii Polska jako business development manager. Sales & revenue managerem jest Izabela Walczak, która również była w pierwszym zespole hotelu, a później przez rok pracowała jako pricing manager w Sun & Snow. Wcześniej przez blisko siedem lat związana była z hotelem Holiday Inn Łódź, dochodząc do stanowiska revenue managera, a następnie była regionalnym kierownikiem ds. optymalizacji przychodów w CFI Hotels Group.  

Obecnie w Polsce pod marką Hampton by Hilton działa 16 hoteli, a w przyszłym roku ruszyć mają kolejne w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym oraz w Szczecinie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.