Hilton Garden Inn w Radomiu ma ruszyć do końca 2023 roku   INWESTYCJE

Rozpoczęta w 2019 r. budowa 115-pokojowego hotelu Hilton Garden Inn w Radomiu została wstrzymana po wybuchu pandemii, ale jak informuje inwestor wkrótce prace mają zostać wznowione, a hotel będzie oddany do użytku do końca 2023 r.

Firma Unirest, która jest też właścicielem kompleksu DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w Krakowie oraz Hamptonów w Gdańsku Oliwie i Oświęcimiu, podpisała umowę w siecią na Hilton Garden Inn wiosną 2018 r. Hotel w zabytkowym pałacyku Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego oraz na sąsiedniej działce po szkole odzieżowej otwarty miał zostać w 2021 r. Prace ruszyły z początkiem 2019 r., wyburzono szkołę i postawiono na jej miejscu nowy budynek, odremontowano też pałacyk, ale zostały wstrzymane po wybuchu pandemii na etapie surowym zamkniętym. Potem zostały na chwilę wznowione, ale od kilku miesięcy ponownie nic nie działo się na terenie budowy.

– Negocjujemy jeszcze z podwykonawcami, ale chcemy wrócić na budowę już w sierpniu albo we wrześniu. Planowane zakończenie prac jest na koniec przyszłego roku – powiedział Władysław Dębski, prezes spółki Unirest lokalnemu serwisowi echodnia.eu, dodając, że nie przewidywane są żadne zmiany w pierwotnym projekcie. W hotelu znajdzie się m.in. 400 m. kw. powierzchni konferencyjnej, restauracja, fitness i garaż podziemny na 30 samochodów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *