5-lecie AC by Marriott Wrocław w hiszpańsko-operowym klimacie

18 sierpnia AC Hotel by Marriott Wrocław – pierwszy w Polsce otwarty pod tą marką – obchodził swoje 5-lecie. Całe wydarzenie było utrzymane w klimacie hiszpańskich korzeni marki AC Marriott i kulturowego sąsiedztwa hotelu z Narodowym Forum Muzyki i Operą Wrocławską.

Ten dzień był celebrowany od rana. Najpierw z AC Family, czyli pracownikami hotelu – był tort, toast i gratulacje dla dyrektor generalnej Anety Jeton-Szotek. Następnie szef kuchni osobiście dostarczył do pokoju każdego gościa słodką niespodziankę z okazji piątych urodzin. A wieczorem na patio podczas eventu, na którym dyrektor hotelu dziękowała gościom za obecność nie tyko podczas tego wydarzenia, ale przede wszystkim przez ostatnie pięć lat. Goście mogli obejrzeć film przedstawiający pięć lat funkcjonowania hotelu oraz wziąć udział w loterii, w której do wygrania były pobyty w hotelu, wejściówki do SPA i vouchery do hotelowej restauracji Fuego.

Hotel wpisuje się w kulturowy krajobraz tej części Wrocławia – po sąsiedzku znajdują się Narodowe Forum Muzyki i Opera Wrocławska, co odzwierciedlało się także podczas urodzinowej imprezy. Gościem specjalnym wieczoru była sopranistka Karina Skrzeszewska. Z kolei marka AC Marriott i jej hasło – Europejska dusza i hiszpańskie korzenie przełożyła się na zabawę w rytmach muzyki hiszpańskiej, w których utrzymany był występ DJ Johnsona – Przemka Burnosa, a szef restauracji Fuego (hiszp. ogień) Krzysztof Rugała ze swoim zespołem przygotował hiszpańskie menu w formie finger food oraz live cooking. Na zakończenie wjechał kilkupiętrowy tort.

W trakcie wydarzenia zainteresowane osoby mogły zwiedzić hotel, strefę SPA oraz wyjątkową przestrzeń winiarni w byłym skarbcu bankowym, gdyż hotel mieści się w XIX-wiecznej kamienicy, w której do początku XXI wieku prowadzona była działalność bankowa. We wnętrzach kręcone były m.in. bankowe sceny filmu „80 milionów” z 2011 r., którego fabuła oparta była na faktach, gdy działacze „Solidarności” wypłacili jesienią 1981 r. tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego pieniądze ze związkowego konta zanim zablokuje je Służba Bezpieczeństwa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *