Warimpex sprzedaje budynek biurowy Csalogány w Budapeszcie

Z końcem czerwca 2009 r. społka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG sfinalizowała umowę sprzedaży budynku biurowego Csalogany w Budapeszcie.


Umowa została zawarta z jednym z międzynardowych prywatnych inwestorow. Cena sprzedaży jest wyższa niż wartość godziwa szacowana ostatnio w grudniu 2008 r. przez międzynarodowego rzeczoznawcę majątkowego, firmę CB Richard Ellis (CBRE), jak również znacznie przewyższa wartość księgową nieruchomości. „Fakt zawarcia tak dobrej transakcji pokazuje, jak duże jest zaufanie do firmy Warimpex i do naszej pracy – pomimo trudnej sytuacji gospodarczej na rynku. Uważamy ją także za potwierdzenie słuszności naszej polityki inwestycyjnej“, powiedział Georg Folian, Członek Zarządu spółki Warimpex.


Biurowiec Csalogany, który zbudowano w 1970 r., spółka Warimpex nabyła w 2003 r. Cały budynek został przez nią następnie kompletnie wyremontowany i przebudowany na budynek kategorii A oraz dostosowany do potrzeb nowego najemcy. W drugim kwartale 2009 r. można było go wynająć w całości nowemu najemcy, ktorym jest stołeczny sąd. Siedmiopiętrowy budynek biurowy Csalogany Office Building dysponuje powierzchnią całkowitą ponad 2.800 m2 . Dzięki swojemu centralnemu położeniu, w środku budapeszteńskiej dzielnicy biznesowej po stronie Buda, biurowiec Csalogany posiada w bezpośrednim sąsiedztwie galerie handlowe, centra biznesowe, ale też obiekty mieszkalne. Budynek ma świetne połączenie komunikacyjne zarówno samochodowe, jak i środkami transportu miejskiego. Bogata jest także oferta w zakresie infrastruktury w postaci położonego w pobliżu centrum handlowo-rozrywkowego „Mammut“ .


W grudniu 2008 r. sprzedano budynek biurowy Pauler w Budapeszcie, a niedawno, w czerwcu
przekazano najemcom nowo odremontowany obiekt Erzsebet Office Building. Sprzedając budynek biurowy Csalogany spółka deweloperska Warimpex kontynuuje z sukcesem swoją działalność na Węgrzech i posiada obecnie w Budapeszcie trzy budynki biurowe. „Po otwarciu design hoteli designerskich andel’s Berlin i andel’s Łodź, oraz uroczystości zawieszenia wiechy na hotelu angelo w Katowicach wynajem nowych powierzchni i aktualna transakcja w Budapeszcie stanowią dobre zakończenie tego bogatego w wydarzenia pierwszego połrocza”, cieszy się Prezes Warimpexu, Franz Jurkowitsch.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.