Mercure Kraków Stare Miasto organizuje dla gości tematyczne spacery po Krakowie

Zespół hotelu Mercure Kraków Stare Miasto przygotował nową atrakcję dla swoich gości. Na początku września wystartował projekt, dzięki któremu każdy nocujący w obiekcie będzie miał okazję poznać dawną stolicę Polski od zupełnie nowej strony. Cotygodniowe spacery pod okiem przewodnika w unikatowy sposób mając ukazać lokalne dziedzictwo, pozwalając na zanurzenie się w wyjątkowy klimat miasta.

Wycieczki odbywać się będą w zgodzie z ideą Discover Local. Narodziła się ona, by wszystkim gościom marki Mercure zapewnić niezwykłe doświadczenia związane z lokalnością. Dzięki tej idei uczestnicy spotkają się z wciąż żywą historią okolic, zaznają ich walorów artystycznych, skosztują oryginalnych smaków i aromatów. Teraz Mercure Kraków Stare Miasto zaprasza do wspólnego odkrywania autentycznych uroków miasta w nowy sposób. Na gości hotelowych czekają spacery podzielone na sekcje tematyczne, a każdy z nich zaprezentuje Gród Kraka z innej perspektywy.

Pierwszy ze spacerów pokazać ma miejsca, które zwykle mijane są bezwiednie, a o których wie tylko garstka turystów. Odcisk stopy Królowej Jadwigi, noże przy przejściu w Sukiennicach, łańcuchy przy ul. Floriańskiej czy słynna cukiernia Redolfi - o nich nie wspominają nawet przewodniki. Perły lokalnej kuchni zostaną przybliżone podczas drugiego spaceru. Za jego sprawą goście odwiedzą m.in. znajdujący się tuż za hotelem kultowy Stary Kleparz, czyli najstarsze targowisko w Krakowie, będą też mieli okazję zakosztować tradycyjnych produktów regionalnych, w tym serów, rzemieślniczych wędlin, owoców z okolicznych sadów, i nie tylko. Na miłośników mrocznych historii oczekuje trzecia z kolei wycieczka. Natomiast czwarta przechadzka pozwoli zagłębić się w świat krakowskiej bohemy. Zwiedzający zapoznają się z najwybitniejszymi lokalnymi przedstawicielami Młodej Polski, zajrzą do kawiarni Jama Michalika, Teatru Słowackiego, kościoła franciszkanów ze słynnymi witrażami, Pałacu Sztuki czy Domu Mehoffera.

W Mercure Kraków Stare Miasto dążymy do tego, aby nasz hotel był czymś więcej niż miejscem inspirowanym regionem. Zależy nam, aby kreować kompletne doświadczenia pobytu, dzięki którym nasi Goście mogą spędzić czas we wnętrzach inspirowanych lokalnie, rozsmakować się w autentycznej, regionalnej kuchni, poznać lokalne dziedzictwo i tradycje, a także odkryć miasto od prawdziwej, żywej strony. Jesteśmy podekscytowani naszym nowym projektem lokalnych wędrówek po mieście. Chcemy angażować Gości do pełniejszego odkrywania tego, co najlepsze w regionie: doświadczenia szeregu powiązanych ze sobą emocji osadzonych w lokalnościmówi Tomasz Schweda, dyrektor generalny Mercure Kraków Stare Miasto.

Spacery po Krakowie są bezpłatne dla wszystkich nocujących w tym czasie w gości. Rozpoczynać się będą w każdą sobotę o godz. 11:00, począwszy od 3 września. Każda wycieczka potrwa ok. 2 godzin i stanowić będzie osobną kategorię tematyczną, natomiast w kolejnych miesiącach pojawią się zupełnie nowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *