Wyndham kupuje markę Vienna House i zmienia w…    TRANSAKCJE

Największa na świecie hotelarska sieć franczyzowa Wyndham Hotels & Resorts ogłosiła przejęcie marki Vienna House z 42 hotelami od niemieckiej HR Group za 44 mln euro i plany zmiany jej w Vienna House by Wyndham. Będzie to 23. marka w portfolio tej sieci.

Jak ogłosił Wyndham, sieć „przejmuje markę Vienna House od HR Group, wiodącego europejskiego operatora hotelowego i wieloletniego partnera franczyzowego Wyndham, który będzie nadal posiadał lub dzierżawił i prowadził istniejące hotele Vienna House na podstawie długoterminowych umów franczyzowych z Wyndham. Posunięcie to umożliwia rozwój marki Vienna House poprzez wykorzystanie ogromnej skali marketingowej Wyndhama i jego doświadczenia w zakresie franczyzy, jednocześnie pozwalając HR Group skupić się na swoich podstawowych kompetencjach jako wiodącego właściciela i operatora strategicznych nieruchomości w całej Europie.  Po zamknięciu transakcji marka Vienna House stanie się częścią portfolio kultowych marek Wyndham i będzie znana jako Vienna House by Wyndham”.

– Kultura Vienna House skoncentrowana na gościach, silna rozpoznawalność marki i ambitne plany rozwoju marki są zgodne z naszymi celami dystrybucyjnymi, co sprawia, że idealnie pasuje do kontynuacji naszego międzynarodowego wzrostu i wzmacnia naszą pozycję oraz zaangażowanie w tym regionie – powiedział Geoff Ballotti, prezes i dyrektor generalny Wyndham Hotels & Resorts.

Na początku stycznia 2021 r. HR Group przejęła umowy dzierżawy od Vienna House Group hoteli Vienna House, w którym to modelu działały 23 obiekty (i tyle wymienia na swojej stronie), czyli ok. połowa portfolia marki, m.in. z Vienna House Mokotów, Vienna House Andel’s Kraków i planowanym Vienna House R.evo w Katowicach. W Polsce działają też pod nią hotele Vienna House Andel's w Łodzi, Vienna House Easy w Katowicach i Krakowie (dawny Chopin) oraz Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach. Sieć Vienna House została kupiona w 2017 r. od austriackich właścicieli przez tajlandzką firmę dewelopersko-inwestycyjną U City.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *