Nowe hotele w Poznaniu?

Na początku marca poznańscy radni przyjęli zaproponowane przez urbanistów plany zagospodarowania przestrzennego w dwóch atrakcyjnych lokalizacjach Poznania - na Wzgórzu św. Wojciecha (przy ul. Solnej) oraz w sąsiedztwie Fortu VII (przy ul. Polskiej). W obu tych miejscach chętnie widziane będą... hotele.
Na Wzgórzu św. Wojciecha urbaniści i radni zarezerwowali miejsce dla hotelu luksusowego. Najwyższa część budynku - wieżyczka z obowiązkowym stromym dachem może wznosić się na wysokość najwyżej pięciu kondygnacji.

Aby obiekt nie zasłaniał cennych obiektów sakralnych na szczycie wzgórza, pozostałe części budynku mają być niższe (maksymalnie czteropiętrowe).
Drugi, nieco tańszy hotel miałby stanąć przy ul. Polskiej, tuż obok Fortu VII.

By uniknąć kontrowersji, jakie od dawna budzi w mieszkańcach budowanie obiektów komercyjnych w pobliżu muzeum martyrologicznego, rajcy zdecydowali, że ewentualny kompleks handlowo-restauracyjny może się mieścić wyłącznie w oddalonej od fortu części hotelu. Jak przyznają rajcy, pojawili się już pierwsi inwestorzy zainteresowani tymi terenami.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *