Więcej o zmianach w Vienna House   TRANSAKCJE

W piątek informowaliśmy, że sieć Wyndham Hotels & Resorts kupiła od HR Group markę Vienna House i przekształci ją w Vienna House by Wyndham. Dziś HR Group podała więcej szczegółów dotyczących tej transakcji obejmującej trzy strony.

Najpierw 7 września berlińska firma HR Group przejęła austriacką spółkę hotelową Vienna House oraz jej spółki operacyjne. Fuzja obejmuje również terminowe przejęcie wszystkich nieruchomości Vienna House od Vienna House Capital i U City. Jeszcze w 2020 roku austriacko-tajlandzka spółka-matka Vienna House Capital, należąca do tajlandzkiej U City, która kupiła sieć w 2017 r., postanowiła sprzedać 100 proc. swoich udziałów oraz skoncentrować się na usługach inwestycyjnych i finansowych. Równolegle Wyndham Hotels & Resorts przejął markę Vienna House. Dzięki fuzji z Vienna House, HRG będzie dysponowała 145 hotelami posiadanymi na własność, w dzierżawie i zarządzaniu oraz 20 podpisanymi projektami. – Dysponujemy ogromnym kapitałem wiedzy o hotelach i portfelem, który będzie harmonijnie rozwijał się w nową, silną firmę – powiedział Ruslan Husry, chief executive officer i jedyny właściciel HRG. – Marka Vienna House cieszy się nieposzlakowaną reputacją w wielu europejskich destynacjach, a nasza rozbudowana i bliska współpraca z Wyndham zapewni siłę, skalę i doświadczenie potrzebne do szybszego rozwoju marki i sprawi, że jeszcze więcej gości doświadczy w pełni tego, co ma do zaoferowania Vienna House.

Amerykański Wyndham jest największą na świecie firmę franczyzową z branży hotelarskiej, posiadającą około 9 tys. hoteli w ponad 95 krajach. – Zorientowana na gości kultura Vienna House, wysoka rozpoznawalność marki i ambitne plany jej rozwoju pokrywają się z naszymi celami dystrybucyjnymi. To idealne połączenie, które pozwoli nam nadal wzrastać na arenie międzynarodowej oraz wzmocnić naszą pozycję i zaangażowanie w regionie – zadeklarował Geoff Ballotti, prezes i chief executive officer Wyndham Hotels & Resorts, a Dimitris Manikis, prezes Wyndham Hotels & Resorts Na Europę, Bliski Wschód, Eurazję i Afrykę (EMEA) dodał: – Na przestrzeni ostatnich lat Vienna House ugruntowała swoją markę wśród podróżnych w wielu krajach Europy. Przejęcie marki Vienna House oraz rozszerzona współpraca z naszym zaufanym partnerem, HR Group, stanowią istotny krok w stronę dalszego zwiększenia naszej obecności na rynku. Dzięki transakcji zyskujemy skalę i możliwości oraz wsparcie dla naszych ambicji rozwojowych w kluczowych miejscach w całym regionie EMEA.

Wyndham będzie rozwijał markę Vienna House, przy wykorzystaniu swoich systemów dystrybucyjnych, marketingowych i doświadczenia franczyzowego przy zaangażowaniu zespołu z Wiednia. Vienna House stanie się Vienna House by Wyndham. Ponadto Wiedeń przejmie zarządzanie nad 23 hotelami z przejętej niedawno przez HRG grupy hotelowej Amedia. Portfolio hoteli Vienna House by Wyndham liczy obecnie 42 obiekty.

Rupert Simoner, chief executive officer w Vienna House Capital: – Bardzo się cieszę, że mam tak wspaniałych partnerów w osobach Ruslana i Wyndhama. Również pod kątem dalszej współpracy. HRG ma teraz ogromną szansę stworzyć JEDNĄ nową, globalną firmę zaczynając od tzw. czystej karty.

Plany rozwojowe firmy wykraczają poza Europę. W ramach dalszego rozwoju planowane jest przejęcie 50 proc. udziałów U City PCL w Absolute Hotel Services (AHS) z siedzibą w Bangkoku. Do spółki należą hotele marek Eastin Hotels & Residences oraz U Resorts. Dzięki temu, do portfolio nowej spółki dołączą 32 istniejące hotele oraz kluby golfowe, a także 35 projektów w Tajlandii, Wietnamie, Indiach, Hongkongu i Turcji. Przewiduje się, że nastąpi to jeszcze w 2022 r.

HR Group jest jednym z wiodących, multibrandowych operatorów hotelarskich w Europie Środkowej. Berlińska firma od ponad dziesięciu lat nabywa i prowadzi hotele. HR Group współpracuje z takimi sieciomi jak Accor, Vienna House, Wyndham Hotel Group, Hyatt, Radisson, IHG i Deutsche Hospitality. Działa również jako partner dla inwestorów instytucjonalnych, takich jak Pandox AB, DEKA, Union Investment i innych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *