Qubus wznawia budowę hotelu w Katowicach   INWESTYCJE

Po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, sieć Qubus wznawia inwestycję przy budowie Qubus Hotel Katowice. Obiekt pierwszych gości ma przyjąć pod koniec przyszłego roku.

Qubus obecny był w Katowicach do 2016 r., dzierżawiąc hotel ulokowany w najwyższym biurowcu na Śląsku – Altus naprzeciwko Spodka. Po zmianie właściciela budynku, nowy rozwiązał umowę, a Qubusa zastąpił Courtyard by Marriott.

O planach powrotu sieci do Katowic "Hotelarz" pisał od 2017 roku. Spółka przed pandemią zakupiła kamienicę w centrum miasta przy ul. Moniuszki, obok Muzeum Śląskiego. Pierwotne plany zakładały, że w 2021 roku ruszy tam 4-gwiazdkowy Qubus Hotel Katowice z 97 pokojami.

- 2 lata pandemii nie były łatwe dla hotelarstwa. Z pewnością wyszliśmy z nich z nowymi doświadczeniami i na pewno jesteśmy lepiej przygotowani na pojawiające się krytyczne sytuacje na rynku. Wierzymy że Katowice jako serce aglomeracji śląskiej nadal są bardzo dobrym miejscem na tego typu inwestycję. Z radością wracamy do Katowic z nowym hotelem, w którym skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie. Cieszymy się, że już za kilkanaście miesięcy będziemy mogli zaproponować gościom do odpoczynku wyjątkowo komfortowy i ergonomiczny obiekt biznesowy - mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.  

Hotel, zgodnie z wcześniejszymi planami posiadać ma 97 pokoi, restaurację z barem, sale bankietowo – konferencyjne i strefy fitness, a także podziemny parking.

Projekt hotelu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, natomiast designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD. 

W ramach sieci Qubus działa obecnie 12 obiektów. Ostatni hotel pod tą marką otwarty został w 2011 r. w Bielsku-Białej na zasadzie dzierżawy, a w 2015 r. sieć otworzyła w Żorach pierwszy, i jak dotychczas jedyny, obiekt pod ekonomiczną marką Alto. Natomiast w ostatnich latach zamknęła obiekty w Wałbrzychu, Katowicach i Złotoryi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.