Wójt Gminy Kołobrzeg zatrzymany. Łapówka za zgodę na budowę hotelu?   INWESTYCJE

 Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzy­mało Włodzimierza Po­piołka, wójta gminy Kołobrzeg, a także dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę pod zarzutem przyjęcia i przekazania 300 tys zł ła­pówki w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestr­zennego Dźwirzyna. Zmiany te dotyczą planowanej przez Grupę farmaceutyczną Hasco-Lek budowy hotelu o wysokość 35 metrów, czyli nawet kilkunastu pięter w letniskowej części miejscowości - ustalił "Hotelarz".

zdjęcie poglądowe, fot. Adobe Stock

Jak informuje CBA, do przekazania łapówki miało dojść w okolicy Wrocławia i mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych tym­czasowego aresztu. Ustalenia śledczych wskazują, że łapówka została przyjęta w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Jak ustalił "Hotelarz", wójt ma być podejrzewany o przeforsowanie przez radę Gminy Kołobrzeg uchwał dotyczących wprowadzenia zmian w planach zagospodarowania Dźwirzyna. Dzięki nim Grupa Hasco-Lek z Wrocławia mogłaby wybudować 35 metrowy hotel przy plaży.

Jak pisaliśmy w marcu ubiegłego roku, hotel miał posiadać część rekreacyjno-rehabilitacyjną i wykorzystywać wody termalne. Hasco na ten cel, a konkretnie na uruchomienie ciepłowni geotermalnej pozyskało 26,2 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW z kwoty całej inwestycji opiewającej na ok. 43,3 mln.

Hotel składać miał się z dwóch budynków połączonych przejściem podziemnym, między którymi miała prowadzić ogólnodostępna promenada nad morze. Grupa Hasco, która produkuje m.in. tabletki Ibuprom, syrop Tussipini i środek na potencję Penigra, wcześniej otworzyła we Wrocławiu 4-gwiazdkowy Haston City Hotel ze 110 pokojami przy swojej głównej siedzibie, a jej właściciel, Stanisław Han jest też współwłaścicielem otwartego w 2020 r. butikowego obiektu Haston Old Town z 40 pokojami.

(ZS)


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Wójt Gminy Kołobrzeg zatrzymany. Łapówka za zgodę na budowę hotelu?

  1. 11 listopada 2019 w dniu Narodowego Święta Niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe. W gronie wyróżnionych znalazł się Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. dr Stanisław Han.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *