Warimpex pomyślnie dokonuje podwyższenia kapitału

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG („Warimpex“) dokonała w dniu dzisiejszym pomyślnego podwyższenia kapitału. Zarząd spółki Warimpex po zakończeniu procedury accelerated book-building ustalił za zgodą komisji upoważnionej przez Radę Nadzorczą ostateczną cenę oferty w wysokości 2,25 EUR. Inwestorom instytucjonalnym sprzedano 3.599.999 akcji zwykłych na okaziciela (akcji jednostkowych), co odpowiada 9,99 % aktualnego kapitału akcyjnego, z wyłączeniem prawa poboru.


Ostateczna cena oferty wynosi 2,25 EUR i jest około 6,6 % niższa od kursu zamknięcia akcji Warimpexu z dnia 23.10.2009. Nadsubskrypcja akcji nowej emisji po końcowej cenie była znaczna. Akcje nowej emisji są przewidziane do wprowadzenia do obrotu publicznego (rynek pierwotny) na Vienna Stock Exchange około 29 Października 2009r. Jest również oczekiwane wprowadzenie nowych akcji do obrotu w nadchodzących tygodniach na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Środki pieniężne pochodzące z podwyższenia kapitału zapewnią elastyczność i możliwość szybkiego działania. Dzięki wyłączeniu prawa poboru zwiększona została liczba inwestorów oraz ilość akcji w wolnym obrocie giełdowym (free-float). Przychód z emisji w wysokości około 8,1 miliona EUR zostanie w znacznej części przeznaczony na nowe projekty. „Po długiej fazie wysokich cen ceny nieruchomości w dobrych lokalizacjach spadły od ubiegłego roku w regionie Europy Środkowej i Wschodniej do rozsądnego poziomu, tak więc jest to dobry moment na kolejne inwestycje. Okres ten wkrótce jednak znowu się skończy.


Trzeba więc działać zdecydowanie i szybko wykorzystywać pojawiające się szanse“, mówi Dyrektor Generalny Warimpexu dr Franz Jurkowitsch. Zakupy nieruchomości mają więc przede wszystkim zwiększyć zaangażowanie w segmencie 3- gwiazdkowych hoteli ekonomicznych marek „Campanile“ i „Premiere Classe“ oraz służyć dalszej rozbudowie święcącej sukcesy 4-gwiazdkowej marki hoteli „angelo“ w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto pozyskany kapitał ma posłużyć do selektywnego skupu niepłynnych aktywów (distressed assets) w Europie Środkowej i Wschodniej oraz optymalizacji istniejącej struktury finansowania i wzmocnienia własnej bazy kapitałowej.


W minionych latach Warimpex konsekwentnie realizował cele strategiczne, polegające na ekspansji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Kontynuacja ekspansji i wejście na nowe rynki będą w dalszym ciągu również w przyszłości stanowiły podstawowe założenia strategii firmy. Jednocześnie nie zostaną zaniechane szanse na zawarcie dobrych transakcji w Europie Zachodniej, jak np. ostatnio bardzo korzystnych we Francji i w Niemczech. Równocześnie z obecnym odbiciem zaległości odrabia rynek hotelarski, reagujący na zmiany precyklicznie i niemalże z dnia na dzień. Widać to w liczbach prezentowanych przez hotele, które na początku drugiego półrocza wykazywały częściowo znaczne wzrosty.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *