Ruszył Hampton by Hilton Łódź   OTWARCIA

Otwarty został - długo oczekiwany - Hampton by Hilton Łódź City Center ze 149 pokojami. Plany jego otwarcia ogłoszone zostały jeszcze w 2015 r., a praktycznie gotowy był już w 2020 r. Zarządza nim litewski operator Apex Alliance, który ma w swoim portfolio również m.in. otwartego w marcu Hamptona by Hilton Kraków-Balice.

Hotel ulokowany jest w kompleksie Hi Piotrkowska z 20-piętrowym biurowcem. Część hotelowa znajduje się w przylegającym do niego siedmiopiętrowym budynku. Oferuje trzy sale konferencyjne, restaurację, fitness i garaż na 56 samochodów. Recepcja znajduje się na drugiej kondygnacji, a parter zajmują obiekty handlowo-usługowe.

Inwestycja ma długą historię, bo działka kupiona została jeszcze w połowie pierwszej dekady XXI wieku przez firmę Bacoli Properties za 16 mln zł i planowany był na niej hotel pod marką Hilton, ale inwestycja ostatecznie nie doszła do skutku z powodu globalnego kryzysu finansowego. W 2015 r. podpisano umowę na Hamptona by Hilton, który dzierżawiony i zarządzany miał być przez, należącą do Satoria Group, spółkę VHM Hotel Management. Budowa całego kompleksu zaczęła się w 2016 r. i zakończyć miała w 2018 r., jednak już wiosną 2017 r. przerwano prace z powodu problemów finansowych inwestora. Wznowiono je po półtora roku.

Jesienią 2019 r. wybrano już nawet dyrektor generalną hotelu, którą została Joanna Płauszewska-Deka, wcześniej m.in. dyrektor sprzedaży i marketingu Satoria Group oraz DoubleTree by Hilton Łódź, a hotel otwarty miał być wiosną 2020 r. Jednak po wybuchu pandemii drogi VHM i inwestora się rozeszły i chociaż biurowiec został otwarty, powoli wypełniając się najemcami, budynek hotelowy stał pusty, a inwestor szukał nowego operatora. Ostatecznie została nim litewska firma Apex Alliance, która zarządza 10 hotelami pod markami Courtyard by Marriott, Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton na Litwie, Łotwie, w Rumunii oraz Hamptonem przy lotnisku Kraków-Balice. Dyrektorem pozostała Joanna Płauszewska-Deka, która powróciła do hotelu po ponadrocznej pracy w innej firmie. Sales & revenue managerem jest Izabela Walczak, która również była w pierwszym zespole hotelu. Wcześniej związana była z hotelem Holiday Inn Łódź i siecią CFI Hotels Group.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.