Artbranding NYX Hotelu Warszawa

Rozstrzygnięty został konkurs NYX Hotels – Art Lives Here zorganizowany przez NYX Hotel Warszawa. Najlepsza praca powstała podczas rezydencji artystycznych w hotelu została zakupiona przez hotel i włączona do jego kolekcji sztuki.

Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here to autorski program rezydencji dla artystów. Na jego pierwszej edycję spłynęło ponad 100 zgłoszeń z całej Europy. Do finału zaproszonych zostało czterech rezydentów, którzy mogli spędzić trzy tygodnie w warszawskim NYX Hotelu. Specjalnie dla nich przearanżowano na pracownię jeden z pokoi na 15. piętrze, a widok z okien miał stanowić kanwę do stworzenia pracy o temacie „Artysta inspirowany krajobrazem miejskim”. Prace zaprezentowano podczas finałowego wydarzeniaz udziałem gości, którzy mogli obejrzeć dzieła sztuki stworzone na cztery bardzo odmienne sposoby przez artystów z Rumunii, Francji, Ukrainy i Polski.Jury jednogłośnieogłosiło zwycięską pracą imponujący kolaż autorstwa Laure Catugier – pochodzącej z Francji artystki, mieszkającej w Berlinie. Mural liczący prawie 8 metrów długości i blisko 2,5 metra wysokości na stałe powiększy kolekcję sztuki NYX Hotel Warsaw. Dzieło będzie zdobiło ścianę na czwartym piętrze hotelu.

Rezydencja NYX Hotel Warsaw to pionierski projekt z obszaru artbrandingu w Polsce, który ma udowadniać, że nowoczesne myślenie o rozwoju marki polega na docieraniu do licznych i bardzo różnorodnych grup odbiorców. NYX Hotel to obiekt, w którym od początku znaleźć można prace z obszaru street i urban artu, wykonane dla hotelu przez czołówkę lokalnych artystów. –  Sztuka jest wpisana w DNA marki NYX, dlatego powstał pomysł na projekt rezydencji NYX Hotels – Art Lives Here. W ten sposób jeszcze szerzej otwieramy drzwi dla sztuki. Chcemy, żeby zdolni artyści mieli szansę na rozwój, dzięki ciekawym inicjatywom takim jak ta – tłumaczy Paulina Kołodziejczyk, multi property manager Poland NYX Hotel Warsaw.

W jury konkursu zostali zasiadali uznani przedstawiciele świata sztuki – artyści i profesjonaliści, którzy na co dzień mają styczność z młodymi artystami i sztuką w przestrzeniach publicznych:

Iris Barak – kuratorka kolekcji sztuki sieci NYX Hotels

Jacek Sosnowski – kurator kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw

Mariusz Waras – muralista, grafik, projektant, profesor wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Marta Kołakowska – założycielka galerii sztuki współczesnej Leto

Marcin Władyka – grafik, plakacista, wykładowca Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie
oraz

Paulina Kołodziejczyk – Multi Property Manager Poland, NYX Hotel Warsaw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.