Trójmiasto w sierpniu z najwyższym obłożeniem w regionie CEE   WYNIKI RYNKOWE

86,1 proc. obłożenia odnotowały w sierpniu obiekty w Trójmieście, generując najwyższy wskaźnik frekwencji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Goście dopisali także w hotelach w pozostałych największych miastach w Polsce.

Gdańsk, fot. Adobe Stock

Drugim miastem z najwyższą frekwencją w sierpniu była Warszawa (77 proc.), Wrocławiu (73,7 proc.), Krakowie (69,6 proc.) i Poznaniu (62 proc.). Wszystkie te miasta, poza Wrocławiem, odnotowały wyższą frekwencję niż w sierpniu 2021, rekordzistką pod tym względem była Warszawa, gdzie obłożenie wzrosło z 52 proc. w ubiegłym roku.

Trójmiasto było też liderem ADR, gdzie wyniósł on 517,5 zł (477,3 w analogicznym okresie r.u.), przed Warszawa (370,6 zł), Krakowem (348,3 zł), Wrocławiem (318,3 zł) i Poznaniem (257,2 zł).

Goście powrócili także do pozostałych miast w naszym regionie Europy. Hotele w Pradze odnotowały 71,2 proc. obłożenia (przy ADR na poziomie 92 euro, tj. niższym niż w Trójmieście), Wilnie (67,6 proc.), Budapeszcie 69,4 proc., czy Rydze (67,6 proc.).

O tym jak kształtował się RevPAR, a także jak prezentują się wyniki po 8 miesiącach tego roku, będziemy pisać w najnowszym "Hotelarzu", który na rynku ukaże się już w przyszłym tygodniu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.