Pięć gwiazdek dla hotelu Blow Up

Blow Up został sklasyfikowany jako pięciogwiazdkowy hotel – to z pewnością ważna wiadomość dla wszystkich wymagających miłośników podróży. Połączenie luksusu, innowacyjnej technologii, designu oraz osobistego eksperymentu artystycznego zostało docenione nie tylko przez gości z całego świata, ale również przez największe autorytety branży hotelarskiej, które obradowały w grudniu 2009 r.
Znajdujący się przy Starym Browarze Blow Up 50 50 jest jednym z dwóch obiektów w Polsce, które w 2009 roku zostały sklasyfikowane jako pięciogwiazdkowe. Jest też jedynym tak wysoko skategoryzowanym concept hotelem w Poznaniu, a także jednym z zaledwie dwóch pięciogwiazdkowych hoteli w stolicy Wielkopolski. W uzasadnieniu swojej decyzji Zespół Kategoryzacyjny wymienił, m.in.: innowacyjność zastosowanych przy realizacji projektu rozwiązań – Blow Up zdaje się bowiem zapoczątkowywać nowy trend hoteli inteligentnych, przede wszystkim elastycznych wobec profilu klienta; wszechobecność sztuki w jego przestrzeniach; dbałość o szczegół; oraz oryginalny design przy równoczesnym zachowaniu dużej funkcjonalności.


Warto przypomnieć, że hotel Blow Up - obok Baru i Restauracji – wchodzi w skład  Blow up Hall 50 50, które nazywane jest interaktywnym dziełem sztuki. Obok Starego Browaru 50 50 oraz Art Stations Foundation50 50, realizuje ono ideę 50 50, która jest filozoficzną bazą wszystkich inwestycji Grażyny Kulczyk. Ich wspólną częścią jest pierwiastek sztuki. Każdy projekt składa się w 50% z działalności artystycznej, a druga połowa jest określana w zależności od specyfiki danego przedsięwzięcia. W przypadku Blow Up Hall 50 50 elementem komplementarnym sztuki jest przyjemność.


Informacja uzupełniająca

Inspiracją dla nazwy kompleksu był kultowy włosko-brytyjski film Michelangelo Antonioniego z 1966 roku, Powiększenie (Blowup). To także nazwa projektu, wokół którego Blow Up Hall 50 50 został zaprojektowany - elektronicznej instalacji meksykańsko-kanadyjskiego artysty Rafaela Lozano-Hemmera, który eksponował swoje prace m.in. w londyńskim Tate Modern oraz na Weneckim Biennale Sztuki.


Bogata kolekcja dzieł sztuki czyni Blow Up Hall 50 50 miejscem wyjątkowym. W jego wnętrzach można zobaczyć wielkoformatową fotografię VB 52.100 Vanessy Beecroft, fotografię instalacji Spencera Tunicka z San Sebastian, zdjęcia Królewskiej Biblioteki w Rio de Janeiro wykonane przez Caio Reisewitza oraz fotografie wnętrz paryskiego Archiwum Narodowego autorstwa Patricka Tourneboeuf. Umieszczona w holu recepcyjnym instalacja Irrlichter Sebastiana Hempela składa się z dwóch jarzeniówek, które obracając się oświetlają przestrzenie Blow Up Hall 50 50 po zmierzchu. 


Blow Up Hall 50 50  nie ma recepcji, a indywidualnie urządzone pokoje nie mają numerów. Zamiast klucza gościom wręczany jest iPhone, który umożliwia znalezienie i otworzenie drzwi właściwego pokoju. iPhony są przenośnymi dziełami sztuki pozwalającym gościom doświadczać sztuki zarówno w hotelu, jak i poza nim. Jego przestrzeń  nie jest więc ograniczona do budynku, ale wraz ze swoimi gośćmi swobodnie wnika w tkankę miejską. Dodatkowo, wyposażone w informacje o Blow Up 50 50 oraz wydarzeniach kulturalnych Poznania, iPhony pełnią rolę wirtualnych concierge obiektu.


Blow Up Hall 50 50, jako jedyny poznański obiekt i jeden z nielicznych w Polsce, należy do dwóch organizacji zrzeszających najbardziej prestiżowe hotele na świecie: Small Luxury Hotels of the World oraz Tablet Hotels.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *