Dekory inspirowane naturą – nowy wymiar aranżacji wnętrz   MATERIAŁ PARTNERA

Firma Integart posiada kilka Centrów Prezentacyjno-Szkoleniowych, zwanych Demo Lab, będących ekspozycją technologii cyfrowych do druku oraz konfekcji. Jednak otwarty 11 sierpnia br. pierwszy Showroom, nie przypomina żadnego z nich. I jak sama nazwa wskazuje będzie miejscem zdecydowanie innym – bardziej wysublimowanym, opartym o wzornictwo i design, kreowanym przez nowe produkty z grupy Easydecor. Obiekt zlokalizowany w Krępicach, tuż obok siedziby Integart dedykowany jest dla architektów, projektantów oraz Klientów czy Inwestorów chcących poznać innowacyjne produkty dekoracyjne i architektoniczne.

Ofertę Easydecor tworzą sprawdzone i rekomendowane przez Integart rozwiązania Decor & Design.

Uruchamiamy Showroom, z którego będzie można czerpać inspiracje – miejsce do dyskusji, miejsce, w którym będziemy organizować cykle warsztatów i szkoleń dla klientów, architektów i projektantów pragnących poznać produkty od strony technologicznej, aplikacyjnej i wdrożeniowej – powiedział Sławomir Kot Zaniewski, Prezes Integart Sp. z o.o. i dodał: Portfolio firmy w segmencie tego typu materiałów jest bardzo szerokie, prezentujemy tu innowacyjne produkty firm Avery Dennison, 3M oraz Neschen, zaaplikowane na różnych podłożach.

Przestrzeń ekspozycyjna Showroom’u to prawie 70m2, w całości zaaranżowana materiałami inspirowanymi naturą oraz wyprodukowanymi z naturalnych surowców. Począwszy od ścian poprzez okna, elementy wyposażenia w Showroom, widać że każda powierzchnia może być potencjalnie odnowiona i przeprojektowana w wyjątkowy sposób. Trzeba to zobaczyć ! Wnętrze w zakresie wykonawczym autorskiego projektu Integart poprowadziła firma – Morpho Films Paweł Laskowski z Wrocławia.

Zobacz, dotknij, powąchaj

Ponad połowa powierzchni w Showroomie eksponuje innowacyjne laminaty architektoniczne firmy 3M, a dokładnie 3M™ DI-NOC™. Są to rozwiązania przeznaczone do dekorowania i rewitalizacji. Kreują nowe podejście do projektowania przestrzeni, zostały zaprojektowane na podstawie najnowszych światowych trendów i w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki swojej wszechstronności 3M™ DI-NOC™ z powodzeniem stosowane są w wielu branżach – wszędzie tam, gdzie wymagane jest połączenie atrakcyjności wnętrza obiektu z jego użytecznością. Paleta laminatów 3M™ DI-NOC™ to ponad 1000 wzorów i deseni odwzorowujących piękno naturalnych materiałów. W ofercie Integart dostępnych jest 200 dekorów. W kolekcjach produktów odnajdziemy ciepło i szlachetność drewna, elegancki wygląd metalu, jednolite kolory, chłód naturalnego kamienia czy imitację tkanin w różnych wykończeniach – od matów (MT) po wysoki połysk (HG).

W Showroomie można obejrzeć i dotknąć obszerną ekspozycję ponad 50 wzorów 3M™ DI-NOC™. Na ścianach, meblach, autorskich osłonach grzejników, na robionym pod zamówienie stole konferencyjnym, krzesłach oraz na podłożach 3D w postaci dekoracyjnych paneli MDF.

3M™ DI-NOC™ oferuje projektantom i zarządcom obiektów szybki i niedrogi sposób na tworzenie oszałamiających nowych przestrzeni bez ograniczeń budżetowych lub czasu budowy. Wybór wykończenia 3M™ DI-NOC™ zapewnia klientom trwalsze wykończenie przy mniejszych wymaganiach konserwacyjnych. Trudno jest zrezygnować z materiałów, które niosą za sobą taki pakiet korzyści. Niezależnie od tego, czy projektanci poszukują wnętrza nostalgicznego, czy nowoczesnego, wykończenia architektoniczne 3M™ DI-NOC™ mogą zaspokoić wiele trendów wnętrzarskich – powiedziała Aneta Mikuśkiewicz, Dyrektor Sprzedaży.

Podczas otwarcia Showroomu Easydecor dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty Avery Dennison z serii Organoid Natural Surfaces. Są to materiały dekoracyjne wykonane z naturalnych surowców posiadające warstwę samoprzylepną. Naturalne powierzchnie materiałów z tej serii oferują niepowtarzalne, inspirowane naturą możliwości. Bogactwo natury oferuje w tym przypadku wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać naturalne powierzchnie – od siana alpejskiego po ciemny mech, od liści kauczukowca po płatki róż. Produkty można naklejać na różnego rodzaju powierzchne płaskie, w tym również przeszklenia. Wykorzystując naturalne surowce, produkty Organoid zapewniają jedyne w swoim rodzaju doznania, angażując zmysły – wzroku, dotyku i przede wszystkim węchu. Obok Organoid Natural nie da się przejść obojętnie, gdyż dają obłędne i spektakularne efekty.

Uzupełnieniem oferty Easydecor jest również Avery Dennison SQUID. Wyjątkowy, delikatny dedykowany do dekoracji przeszkleń i okien materiał tkany, tkaninowy, nadaje wnętrzom wysublimowanego charakteru i zapewnia wyjątkowo ciekawą formę aranżacji. Materiał jest znacząco lekki w obróbce, można łączyć odcienie kreując dodatkowe efekty wizualne na przeszkleniach. Avery Dennison SQIUD jest tkaniną poliestrową, która nie zawiera w swoim składzie PCW, posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Ekologiczny SQUID to paleta 8 odcieni w tym jeden z nich można drukować cyfrowo. To daje jeszcze większe możliwości projektantom.

Prezentowane w Showroom Easydecor produkty marki Neschen easySTYLE są znane na ryku jako ekonomiczne rozwiązanie do wielu zastosowań w aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych lub sklepów. Folię Neschen można naklejać na wszystkie płaskie i gładkie powierzchnie, aby w prosty sposób nadążać za krótszymi cyklami reklamowymi, zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi lub sezonowymi promocjami. Od drewna po marmur – możemy odkrywać kreatywne możliwości folii easySTYLE, przekształcając niemal każdą wewnętrzną powierzchnię płaską i nadając jej zupełnie nowy wygląd.

Prezentowane produkty z oferty Easydecor już doceniają klienci czy architekci różnych sektorów rynkowych – od mieszkań prywatnych zaczynając, przez sektor HoReCa, hotele, gastronomię, restauracje, aż po kolejnictwo czy branżę Marine. W szybki i trwały sposób rozmaite podłoża i przestrzenie mogą zostać poddane rebrandingowi, odświeżeniu czy rewitalizacji. Obiekty nowe, w których do aranżacji możemy stosować Di-NOC’a, Easystyle’a czy Organoid’a to oczywiste i wymarzone wręcz miejsca – powiedziała Beata Wrona, Kierownik Marketingu.

Aneta Mikuśkiewicz dzieli się przykładem realizowanego ostatnio projektu: Pracujemy teraz z jednym z projektantów, który w ramach projektu ma do aranżacji 120m2 biura, parter i 1 piętro z wąską klatką schodową. Inwestor chciał ją zrobić w kamieniu – ale bez wyłączania biura z codziennego działania. Oczywiście wybraliśmy do tego laminat architektoniczny 3M imitujący beton. Nic nie jest zakłócone, nie ma hałasu, nie ma kurzu, brudu, wszystko odbywa się profesjonalnie, przy czym ważnym aspektem są koszty. Z narzędziami, jakie oferujemy, takie projekty mogą być realizowane na zdecydowanie większą skalę.

Rozwiązania Easydecor wspierają rynek materiałów dekoracyjnych, mogą być kompatybilne z materiałami drukowanymi, ale ich funkcja jest trochę inna niż standardowych produktów drukowanych. To kompleksowe, nie wykluczające się a uzupełniające się połączenia we wnętrzach – wyjaśniła Aneta Mikuśkiewicz, dyrektor ds. klientów strategicznych w Integart Sp. z o.o. Dokładnie to pokazuje Showroom Easydecor w Krępicach. Realizację tapet drukowanych powierzyliśmy zaprzyjaźnionej z nami firmie Wallart z Wrocławia – dodała Beata Wrona, Kierownik Marketingu.

Showroom to jedno! Nowocześnie urządzone i wyposażone miejsce spotkań, ale jeśli tylko ktoś nie będzie mógł dotrzeć w okolice Wrocławia, Integart ma przygotowane rozwiązanie – Easydecor Van. Mobilny Showroom skupiający wszystkie produkty z grupy Decor&Design. To w nim można podelektować się ciekawymi rozwiązaniami i przejechać windą! Warto to zobaczyć. W pełni, stanowi dodatkowe wsparcie do pracy w terenie. Firma Integart znana jest z pomysłowości!

Dla klientów i Partnerów, projektantów, architektów przygotowaliśmy szereg narzędzi do pracy z inwestorami czy Klientami końcowymi. O wszystkim wkrótce będziemy informować. Już dziś zapraszamy na stronę www.easydecor.pl oraz polubienia naszych stron na FB oraz Linkedin. W social-mediach będziemy na bieżąco informować o spotkaniach i warsztatach, przygotowaliśmy, na najbliższe miesiące wiele niespodzianek – dodaje Beata Wrona.

W inauguracji Showroomu w Krępicach wzięli udział Partnerzy Integartu, klienci oraz przedstawiciele mediów.

www.easydecor.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *