Pomysł na łazienkę hotelową – rozwiązania i triki projektowe   MATERIAŁ PARTNERA

Łazienki stanowią istotny element hotelowego wnętrza, a komfortowe i eleganckie wyposażenie pozwala zrelaksować się w podróży. Projektując łazienki hotelowe, dobrze wyróżnić je i nadać im indywidualny charakter. Warto pokusić się o ciekawe zabiegi aranżacyjne i dekoracje. We wszystkim jednak należy zachować umiar oraz zadbać o odpowiednie proporcje, a także ład przestrzenny. Jakie pomysły na łazienkę hotelową są godne rozważenia? Poniżej kilka dobrych przykładów.

Intrygujący, wyróżniający się klimat w wystroju łazienki da się wprowadzać za pomocą różnych elementów: materiałów wykończeniowych, ceramiki, armatury, akcesoriów i dekoracji. W trendach pojawia się zaś coraz więcej różnorodnych barw oraz wzorów. Co ważne, za ich pomocą można też optycznie poprawić proporcje pomieszczenia czy nadać mu wyrazisty wydźwięk – wciąż przy tym ściśle powiązany z wysoką funkcjonalnością tak istotną w łazience.

Pomysły na łazienkę z charakterem

Prostym sposobem na efektowny wystrój łazienki jest zastosowanie mocniejszego koloru albo charakterystycznego wzoru. Warto zaplanować to już na etapie wybierania materiałów wykończeniowych. Sporo opcji zapewniają płytki ceramiczne. Te najbardziej wzorzyste, inspirowane płytkami marokańskimi, doskonale sprawdzają się na posadzkach. Warto też za ich pomocą wyróżnić jedną ze ścian – np. w strefie kąpielowej, czyli przy wannie lub prysznicu. Należy przy tym pamiętać, że takie płytki nie lubią silnej konkurencji w wystroju, dlatego pozostałe elementy w łazience powinny być stonowane. Innym dobrym pomysłem na łazienkę jest zastosowanie tapety. Współczesne modele są odporne na wilgoć, tak więc nie trzeba się martwić o ich kondycję w miarę upływu czasu. Wzorzysta tapeta może się pojawić np. na ścianie, przy której znajdzie się umywalka z lustrem. Kolejną inspiracją do łazienki jest zastosowanie wodoodpornej farby. W ten sposób można nieco wyjść poza schemat, zgodnie z którym łazienka stanowi domenę przede wszystkim płytek. Bardzo ciekawe efekty zapewnia zresztą łączenie tych dwóch elementów, np. pasa płytek w dolnej części ściany, a powyżej – farby. Godne polecenia są takie barwy, jak granat, zieleń czy odcienie pastelowe (mięta, szałwia, pudrowy róż, rozbielony błękit).

Prysznic kreatywnie

Dobrym pomysłem na łazienkę jest zastosowanie kabiny prysznicowej bez brodzika. Zapewnia to znaczny ład przestrzenny, a wnętrze pozbawione jest mocnych optycznie podziałów. Dużą popularnością cieszą się kabiny częściowo otwarte, czyli typu walk-in. Wybór rozwiązań bezbrodzikowych ma też ten atut, że łatwo utrzymać je w czystości. Proste przesłony i elementy konstrukcyjne mogą też pełnić funkcję akcentów dekoracyjnych, zwłaszcza jeśli dobierzemy je spójnie z armaturą i akcesoriami łazienkowymi. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się czarne akcenty, które przyjemnie kontrastują z jasnymi materiałami wykończeniowymi oraz ceramiką. Czarne ramy prysznicowe można więc zestawić z bateriami i panelami prysznicowymi w tym samym kolorze. Świetny przykład stanowi armatura z linii KLUDI BOZZ BLACK. Cylindryczne kształty i popisowo poprowadzona linia sprawdzą się w nowoczesnych, luksusowych wnętrzach, w których punkt ciężkości przesunięty został na detale. Kolorystycznym łącznikiem może też być barwa złota albo subtelna biel. Tę ostatnią znajdziemy w serii KLUDI PURE&EASY. Dzięki przemyślanemu wzornictwu oraz precyzyjnie poprowadzonym liniom, baterie z tej serii świetnie odnajdą się zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym otoczeniu.

Wanna w centrum uwagi

Coraz większą sławę zyskują wanny wolnostojące – zwłaszcza te o modnych, miękkich liniach i opływowych kształtach. Takie modele grają pierwsze skrzypce w wystroju, wprowadzając klimat luksusu i elegancji. Można przy okazji wyjść nieco poza schematy aranżacyjne. Ciekawym pomysłem na łazienkę jest usytuowanie wanny wolnostojącej wprost we wnętrzu pokoju hotelowego. Wanna o wyróżniającym się designie zyska wówczas lepszą ekspozycję, będzie intrygującym dodatkiem i zachęci gości do prawdziwego relaksu w przytulnym anturażu. Na ścianie za wanną można umieścić charakterystyczny element, taki jak wzorzysta tapeta czy efektowna okładzina ścienna. W przypadku wanny wolnostojącej również armatura staje się ważnym akcentem wizualnym, który może być praktyczną dekoracją. Miłośnicy olśniewającej klasyki powinni zwrócić uwagę na złote baterie z serii KLUDI 1926, które łączą XIX-wieczny styl z zaawansowaną technologią. Z kolei serie KLUDI AMBIENTA oraz KLUDI BALANCE urzekają współczesną, soft-purystyczną elegancją. Delikatne, opływowe formy i miękkie, łagodne kontury doskonale wpisują się w wystrój ekskluzywnej, hotelowej łazienki.


Więcej informacji na stronie www.kludi.com/pl



Jedna odpowiedź do “Pomysł na łazienkę hotelową – rozwiązania i triki projektowe”

  1. ALdona pisze:

    Mi w hotelach bardzo często brakuje bidetu, dlatego zawsze zabieram ze sobą na wyjazdy gruszkę z uspa, żeby czuć się w pełni komfortowo i świeżo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *