Mercure Kraków Fabryczna City świętuje 1. urodziny

Mercure Kraków Fabryczna City ukończył pierwszy rok działalności. W ciągu 12 miesięcy hotel odwiedziło ponad 49 tys. osób. Hotel jest częścią rozwijającego się kompleksu konferencyjno-usługowego Fabryczna City, który powstał na terenie Państwowej Wytwórni Wódek, dawnej Destylarni Polmos, a jego design nawiązuje do blisko 100-letniej historii miejsca, oferując gościom kulturową podróż w czasie.

Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalna hotelu

– To był dla nas bardzo intensywny rok. Jednocześnie pełen satysfakcji i dumy, że hotel wpisał się w potrzeby wielu gości i cieszy dużym zainteresowaniem. Goście indywidualni stanowili 70 proc. wszystkich pobytów. W tym najdłuższe te ponad 30-dniowe stanowiły aż 15 proc. ogółu rezerwacji. Wszystko dzięki temu, że hotel posiada przestronne pokoje i apartamenty z kuchnią, a wielofunkcyjny kompleks ma wiele do zaoferowania. Gość hotelu ma w zasięgu ręki znakomite zaplecze rekreacyjne, sześć konceptów gastronomicznych a od niedawna wyjątkową atrakcję, interaktywne Muzeum Fabryka Wódki – mówi Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny Mercure Kraków Fabryczna City. – Chcemy poszerzać nasz wkład w rozwój nowoczesnej turystyki, jednocześnie pamiętając o historii, lokalnych smakach i kulturze.

Małgorzata Klimek, VP Franchise Operation Eastern Europe Accor, i Joanna Chwastek-Pluta

Mercure Kraków Fabryczna City to miejsce, które czerpie z historii swojej lokalizacji. Akcenty nawiązujące do lokalności można odnaleźć na każdym kroku podczas pobytu. Oryginalne elementy fabryki, artystycznie wykorzystane motywy butelki, chmielu, jęczmienia i pnącza ziemniaka opowiadają historię destylacji. Hotelowa opowieść zaczyna się już od recepcji, gdzie znajduje się odnowiona kadź znaleziona podczas budowy.

Zespół hotelu Mercure Fabryczna i sieci Accor

Do dyspozycji gości jest 195 pokoi, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 pokoi z sofą i aneksem kuchennym. Dzięki takiej aranżacji przestrzeni, hotelowe pokoje sprawdzają się na pobyty dla rodzin z dziećmi, przyjaciół czy grup znajomych. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka rozległa przestrzeń sportowo-rekreacyjna z strefą basenową i butikowym klubem fitness w standardzie premium. Goście hotelu i okoliczni mieszkańcy Krakowa mogą wziąć udział w treningach grupowych i indywidualnych oraz seansach inhalacyjno-relaksacyjnych jakie prowadzi Fabryka Ciao.

Pośrodku Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor w Polsce

– Zgodnie z duchem marki Mercure, nasz hotel stawia na odkrywanie lokalnej historii oraz integrację z lokalną społecznością – dodaje Joanna Chwastek-Pluta. – Dzięki naszej lokalizacji i bogatej ofercie zarówno hotelu, jak i całego kompleksu, przybliżamy naszych gości do lokalnej społeczności jaka korzysta z usług lokali gastronomicznych i dobrze wyposażonej nowoczesnej przestrzeni sportowej. Dzięki czemu goście hotelu mogą z powodzeniem wtopić się w lokalną społeczność oraz poczuć smak i klimat tej części miasta.

W kulinarną podróż w Mercure Kraków Fabryczna City zabiera restauracja Destilo, serwująca m.in. przysmaki kuchni galicyjskiej, przyrządzone na bazie produktów od lokalnych dostawców. Smakowe wrażenia uzupełniają loftowe wnętrza wykończone cegłą i metalem z elementami szkła tworzące wyjątkowy klimat. Obok smaków kuchni polskiej komplesk Fabryczna 13 oferuje też restaurację włoską, azjatycką i wegetariańską, a także browar Nowa Wytwórnia, z piwem warzonym na miejscu. Pofabryczne wnętrza razem z barem pod szklanym dachem tworzą koncept kulinarny Gastro Miasta, który stał się modnym miejscem Krakowa już w pierwszych dniach działalności. Goście mogą także poznać niezwykłą historię tego miejsca w niedawno otwartym multimedialnym Muzeum Fabryka Wódki oraz barze Utopia, które w interesujący sposób oddają ducha lokalizacji.

Z myślą o gościach biznesowych i organizatorach wydarzeń na terenie kompleksu Fabryczna City powstaje także przestrzeń konferencyjno-kongresowa z 10 salami o łącznej powierzchni konferencyjno-wystawienniczej 2,2 tys. m kw. Pierwsze wydarzenia w Centrum Konferencyjnym Fabryczna 13 odbędą się już w grudniu tego roku. Budynki zabytkowe stanowią jedynie jedną z części kompleksu. W jego skład wchodzi także kompleks biurowy Fabryczna Office Park oraz część mieszkaniowa z usługami. Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą projektu, jest Grupa INTER-BUD, krakowski deweloper i inwestor z ponad 30-letnim doświadczeniem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.