Chopinowskie noce i dnie w Mercure Warszawa Fryderyk Chopi

Ulubione potrawy Fryderyka Chopina w menu i czekoladowe ozdoby związane z kompozytorem to tylko część atrakcji, jakie przygotował dla gości i mieszkańców Warszawy hotel Mercure Warszawa Fryderyk Chopin. Włącza się on w ten sposób w obchody Roku Chopinowskiego. W hotelu znajduje się wiele różnych pamiątek i akcentów związanych z kompozytorem, w recepcji można wykupić wycieczkę do Żelazowej Woli.


W 200-setną rocznicę urodzin największego polskiego kompozytora hotel Mercure Warszawa Fryderyk Chopin zaprasza na wyprawę w jego czasy. Menu skomponowane właśnie z tej okazji i promocyjne pakiety to świetna okazja, by poznać m.in. kulinarne gusta Chopina. Dla gości przygotowano promocję „Chopinowskie noce i dnie”. Jest to specjalny pakiet z Urodzinowym Menu Chopinowskim na lunch. W pokoju czeka powitalny poczęstunek, a w hotelowej restauracji można się delektować chopinowskimi potrawami.


Kulinarne zapiski kompozytora

W menu co tydzień pojawia się nowa propozycja urodzinowego zestawu stworzonego na podstawie zapisków kompozytora o jego ulubionych daniach. „Są to tradycyjne potrawy polskie z akcentami kuchni krajów, w których Chopin bywał – wyjaśnia szef kuchni w hotelu Mercure Warszawa Fryderyk Chopin Jacek Dębski. Wśród specjałów, którymi delektował się Chopin, a które teraz można skosztować w hotelowej restauracji, są tradycyjne bitki ze schabu wieprzowego w sosie z polskich leśnych grzybów serwowane z podsmażanymi kopytkami z koperkiem, duszonymi buraczkami z jabłkiem oraz marynowanym ogórkiem na sałacie; staropolski żur robiony na chlebowym zakwasie podany z jajkiem i białą kiełbasą, a na deser akord z czekoladowego placka z duszonymi wiśniami i bitą śmietaną.


Czekoladowy wystrój

„Nasz szef cukierni Robert Godlewski z okazji Roku Chopinowskiego przygotowuje dekoracje z czekolady - fortepian, popiersie Chopina - które zdobią restaurację i inne punkty hotelu. Czekoladowy zapach przyciąga naszych klientów do kawiarni na wyśmienite ciastka” – dodaje Jacek Dębski. I to jeszcze nie koniec atrakcji. Po obiedzie składającym się z chopinowskich dań, można odpocząć w hotelowym barze, gdzie do dyspozycji gości jest fortepian, na którym mogą grać utwory kompozytora.


Pamiątki i wycieczki

W hotelu Mercure Warszawa Fryderyk Chopin nie brakuje chopinowskich akcentów nie tylko w restauracji czy barze. W hotelowym lobby stoi popiersie kompozytora, a zaraz obok niego witryna poświęcona Chopinowi. Można w niej zobaczyć m.in. listy, które pisał do rodziny. Nad recepcją góruje reprodukcja portretu Chopina francuskiego malarza Eugene’a Delacroix, a lobby przy kąciku czytelniczym oraz kawiarni Madame Walewska również zdobią portrety Chopina oraz litografia wg kompozycji Henryka Siemiradzkiego z 1887 „Fryderyk Chopin w salonie u księcia Antoniego Radziwiłła rok 1829”. W recepcji można wykupić wycieczki do Żelazowej Woli „Śladami Fryderyka Chopina” oraz uzyskać informacje o recitalach utworów kompozytora.


Mercure Warszawa Fryderyk Chopin

Hotel usytuowany jest w finansowym i biznesowym centrum stolicy, w niewielkiej odległości od Starego Miasta oraz Pałacu Kultury i Nauki. Idealna lokalizacja oraz profesjonalna obsługa sprawia, że Mercure Fryderyk Chopin jest doskonałym miejscem dla gości odwiedzających Warszawę zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Dysponuje 250 klimatyzowanymi pokojami, w tym 8 przestronnymi apartamentami. 10 funkcjonalnych sal konferencyjno-bankietowych świetnie nadaje się na elegancki koktajl, seminarium lub rodzinną uroczystość.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *