Nowoczesny hotel w architekturze starego Wrocławia

W samym sercu Wrocławia w Dzielnicy Czterech Świątyń, pośród zabytkowych kamienic powstaje nowoczesny PURO Hotel. Swoją bryłą i fasadą doskonale wpisuje się  w architekturę starodawnych budynków ożywiając i urozmaicając jedną z najpiękniejszych uliczek Wrocławia, jaką jest ulica Włodkowica. Architekci Autorskiej Pracowni Architektury Hubka sprostali ogromnemu wyzwaniu i stworzyli projekt, który zachwyca wyglądem i jednocześnie współgra z otoczeniem.Coraz częściej obserwujemy jak wśród zabytkowych murów wyrastają interesujące, supernowoczesne budynki, które na pierwszy rzut oka, nie przystają do sąsiedztwa, a jednak okazuje się, że doskonale wpisują się w otoczenie. Elewacje nowoczesnych budowli dodają wdzięku i zdecydowanie ożywiają otoczenie, w którym królują stare kamienice. Architekci współczesnych budynków stają przed nie lada wyzwaniem przy projektowaniu fasad, które nie tylko muszą być piękne i funkcjonalne, lecz także idealnie komponować się ze stylem i wyglądem okolicy.


Przed takim zadaniem stanęli twórcy pierwszego w Polsce inteligentnego hotelu PURO. Projekt nowego obiektu musiał w pełni wpasować się w plan zagospodarowania przestrzennego i być spójnym z otaczającą architekturą oraz miejskimi planami rozwoju okolicy, przy jednoczesnym zachowaniu swojej funkcji.


„Największym wyzwaniem dla nas i dla projektantów z pracowni APA Hubka było stworzenie takiego projektu, który w sposób idealny wpasowałby się w charakter uliczki przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności hotelu i nowoczesnego wyglądu. Cel został osiągnięty – na ulicy powstanie obiekt ozdobiony piękną futurystyczną fasadą, a nasi przyszli goście będą mogli cieszyć się jasnymi, doświetlonymi pokojami z widokiem na jedną z najpiękniejszych uliczek Wrocławia.” – powiedział Rune Askevold, Dyrektor Zarządzający PURO Hotels Sp. z o. o.


PURO, pierwszy inteligentny hotel w Polsce powstaje przy ulicy Włodkowica 6, w bardzo malowniczej i ciekawej części miasta, nazywanej Dzielnicą Czterech Świątyń albo Dzielnicą Tolerancji. Historycznie była to część dzielnicy żydowskiej. Obecnie współistnieją tu żydowska synagoga oraz kościoły: ortodoksyjny, protestancki i katolicki. Ulica Włodkowica łączy w sobie urodę przedwojennego Breslau,  klimat secesji, wspomnienie przepychu  pałacu hrabiowskiej rodziny Ballestrenów i obraz tętniącego życiem codziennym biurowca. Zarówno secesyjne  akcenty, okna o pięknym, gotyckim kształcie jak i znaki współczesności tworzą unikalne połączenie  różnych stylów, epok i wizji świata.


Trzy piętrowy budynek hotelu PURO swoim kształtem będzie przypominał literę „U”. Boczne skrzydła otaczają wewnętrzny dziedziniec, który otwiera się od strony południowej na fosę miejską ciągnącą się wzdłuż ulicy Podwale. Do hotelu prowadzą dwie bramy. Pierwsza z nich, od strony ulicy Włodkowica wiedzie do wewnętrznego dziedzińca hotelu, który sąsiaduje z ogrodem. Druga brama – ogrodowa – wychodzi na Promenadę Staromiejską, którą idąc wzdłuż fosy, można dotrzeć do pobliskich ogrodów. Dziedziniec budynku otoczony jest przez szklane ściany hotelu. Do dyspozycji gości będzie podziemny parking.


Za nowoczesną elewacją kryje się inteligentny hotel ze 102 pokojami, zaprojektowanymi ze smakiem i dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach. W samym hotelu nie będzie tradycyjnej recepcji, gdyż maksymalne uproszczenie i skrócenie procedur czynią hotel niemalże samoobsługowym. Do dyspozycji gości przez całą dobę będzie miła i profesjonalna obsługa, oraz wirtualny „PURO consierge”. Na parterze hotelu zlokalizowana będzie ogólnodostępna strefa wypoczynkowa – z wygodnymi fotelami i kanapami, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze, goście będą mogli spędzać wolny czas, pracować, spożywać posiłki czy spotykać się z partnerami biznesowymi. Inteligentne rozwiązania czekają również na gości w pokojach hotelowych. Centralny panel dotykowy umożliwia sterowanie klimatyzacją oraz kolorem i natężeniem oświetlenia ledowego.


PURO Hotel to kolejny obiekt, który idealnie wpisuje się w zabytkowe i klimatyczne otoczenie. Dzięki projektowi przygotowanemu przez Autorską Pracownię Architektury Hubka, ulica Włodkowica zyska budynek, który ożywi atmosferę tworzoną przez stare kamienice, a na mapie turystycznej Polski pojawi się nowe, wyjątkowe miejsce dla podróżnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *