W Warszawie ruszył pierwszy w Polsce Autograph Collection   OTWARCIA

W Warszawie na Starym Mieście w pałacach Branickich i Szaniawskich otwarty został 5-gwiazdkowy hotel Verte z 94 pokojami, pierwszy w Polsce pod marriottowskim soft brandem Autograph Collection. Właścicielem jest włocławska firma Budizol, do której należą też m.in. hotele Indigo w Warszawie i Holiday Inn w Bydgoszczy.

Powstałe na początku XVIII wieku pałace zostały zniszczone podczas II wojny i odbudowane latach 50.  Są odwzorowaniem wizerunku utrwalonego na płótnach Canaletta, malarza i portrecisty Warszawy. Zlokalizowany w sąsiedztwie Zamku Królewskiego między ul. Miodową i Podwale hotel oferuje m.in. 800 m kw. różnorodnej przestrzeni konferencyjno-eventowej z największą salą Warszawa na 350 osób, którą można podzielić na mniejsze Nowe Miasto, Powiśle i Solec, średnią na 60 osób z możliwością podziału na sale W i Z oraz najmniejszą Stare Miasto na 34 osoby; restaurację KUK, na czele której stoi Maciej Majewski, przez 11 lat szef kuchni w Sofitel Victoria, a także kameralny ogród, przeszklony pawilon i bar. Wkrótce udostępniona ma być też w podziemiach strefa SPA & wellness z gabinetami zabiegowymi i basenem o długości 20 m. Każdy z 94 pokoi charakteryzuje odmienny wystrój , a wszystkie łączy niecodzienny design i zastosowane najwyższej jakości materiały – naturalne drewno, chłodny kamień oraz tkaniny o grubym splocie. Najtańsze pokoje sprzedawane są po 1,3 tys. zł.

Dyrektorem generalnym jest Mirosław Gackowski, wcześniej zarządzający hotelami Indigo Nowy Świat i Holiday Inn Bydgoszcz, a przed dołączeniem do grupy Budizol, przez większość kariery związany z hotelami Grupy Orbis.

Budizol kupił pałac Branickich w 2013 r. (od rodziny Potockich, która odzyskała go jako ostatni spadkobiercy), a pałac Szaniawskich w 2015 r. (od miasta w użytkowanie wieczyste) za 21 mln zł. Obydwa zabytkowe obiekty od 1990 r. były siedzibą biur urzędu miasta i już wówczas zostały połączone. Urzędował tam m.in. Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy. Budizol zrealizował ich renowację według projektu Marka Sietnickiego z SAS Studio. Projekt wnętrz przygotowali Ewa Breymeyer-Darska i Rafał Darski.

Soft brand Autograph Collection został stworzony w 2010 r. Obecnie działa pod nim ok. 250 hoteli, a kolejne blisko 100 jest w przygotowaniu, m.in. Stradom House ze 125 pokojami w Krakowie, który otwarty ma zostać w najbliższych miesiącach. Ostatnio podpisano też umowę na kolejny we Wrocławiu, który otwarty ma zostać w odbudowanym pałacu Hatzfeldów. Łącznie w Polsce działają już 22 hotele pod różnymi markami Marriotta z ok. 4350 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *