Samodzielna aranżacja hotelowego wnętrza

Wystrój pokoi jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie każdego hotelu. Idealnie dopasowane dekoracje świadczą bowiem o wysokim standardzie obiektu, ale też o profesjonalizmie samego hotelarza. Aby wykreować piękne wnętrze nie trzeba jednak zatrudniać specjalisty.
Samodzielna aranżacja hotelowego wnętrza

To, jak goście postrzegają dany obiekt, w dużej mierze zależy od estetyki jego wnętrz – przede wszystkim samych pokoi, ale też recepcji czy lobby. Nie oznacza to jednak, że stworzenie oryginalnych i zapadających w pamięć aranżacji wymaga dużych nakładów finansowych. – Na klimat każdego pomieszczenia ogromny wpływ mają dekoracje tekstylne – mówi Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. – To właśnie dobrze dobrane zasłony, narzuty, poduchy, czy też serwety i obrusy składają się na atmosferę hotelowych wnętrz. Podążając tym tropem, łatwo można wywnioskować, że każdy hotelarz sam może stworzyć wnętrza, które spodobają się nawet najbardziej wybrednym gościom – dodaje.


Harmonijna całość

Podstawowym wyznacznikiem przy wyborze konkretnych elementów aranżacji jest styl i charakter całego obiektu. Najważniejsze, aby pokoje wraz z recepcją i korytarzami stanowiły harmonijną całość. Warto także zwrócić uwagę na spójną kolorystykę wszystkich hotelowych przestrzeni. Najmniej ryzykownym rozwiązaniem będzie zatem postawienie na jedną paletę barw.

W celu zapewnienia sobie efektownego rezultatu warto skorzystać z tkanin z jednej kolekcji – w ten sposób nie tylko zapewnimy sobie spójność wszystkich dekoracji, ale też niezwykle oryginalny rezultat końcowy. Dla jego lepszej wizualizacji warto także skorzystać z bezpłatnych próbek tkanin, dzięki którym o wiele łatwiej wyobrazimy sobie efekt końcowy. Próbki takie zamówić możemy m.in. w sklepach internetowych, np. w dekoria.pl.


Profesjonalny dobór dekoracji

Kolejnym krokiem jest wybór konkretnych dekoracji. – W hotelowych pokojach centralnymi punktami aranżacji są okna i łóżka – mówi Agnieszka Rybka. – Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na zdobiące je elementy. W przypadku okien świetnie sprawdzają się rolety rzymskie, ale też zawsze modne zasłony i zwiewne firany. Najbardziej efektowny rezultat osiągniemy dobierając do nich pasujące narzuty oraz poduchy. Charakter aranżacji podkreślmy dopasowanymi serwetami, czy też takimi detalami jak podwiązki do zasłon.


Liczy się jakość

Poza ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi należy także zadbać o gatunek tkaniny – zwróćmy więc uwagę na te przykuwające wzrok nie tylko ciekawą kolorystyką lub wzorami, ale też oryginalną fakturą. Hotelowi goście ogromną wagę przywiązują również do jakości wykonania poszczególnych elementów dekoracji. Aby uniknąć zbyt długich zasłon czy też nieestetycznie wiszących narzut, skorzystajmy z usług profesjonalnych szwalni – poza tradycyjnymi, do wyboru mamy także te internetowe.


Profesjonalnie urządzone hotelowe wnętrza nie muszą być kosztownym wydatkiem. Najważniejsza jest bowiem dbałość o piękne, ale też dobre jakościowo tkaniny, skrojone na miarę dekoracje i odpowiednio dobrane dodatki. Wszystko razem zapewni nam satysfakcję hotelowych gości, a tym samym – ich powrót w przyszłości.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *