Kielce: był ibis, będzie B&B Hotel   INWESTYCJE

W Kielcach w budynku po zamkniętym z końcem 2021 r. hotelu ibis otwarty zostanie B&B Hotel. Przeszedł już kategoryzację na dwie gwiazdki. Będzie to 11. obiekt tej sieci w Polsce.

Będzie B&B Hotel. Fot. UMWŚ
Był ibis Hotel. Fot. Orbis

114-pokojowy ibis otwarty w 2009 r. po zamknięciu sprzedany został przez Orbis spółce należącej do polskich firm Aviato i Harvent Capital inwestujących w nieruchomości z różnych segmentów komercyjnych. Nowy właściciel zapowiedział jego gruntowny remont i otwarcie hotelu pod nową nazwą. Okazało się, że ostatecznie wydzierżawiła go sieć B&B Hotels. W listopadzie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował, że obiekt otrzymał zaszeregowanie do kategorii 2 gwiazdki. Na razie nie jest znana dokładna data otwarcia. Będzie to jedyny hotel pod międzynarodową marką w Kielcach.

Tak wyglądały wnętrza ibis Hotel. Fot. UMWŚ

Sieć B&B Hotels otworzyła w tym roku w Polsce dwa obiekty – w Poznaniu i Lublinie. Sieć rozwija się poprzez budowę własnych hoteli, jak w Lublinie, oraz przez dzierżawy, jak w Poznaniu. Wcześniej wydzierżawiła też hotele w Rzeszowie i Nowym Targu. Łącznie z Kielcami dysponowała już będzie ponad 1,3 tys. pokoi, dzięki czemu będzie 15. co do wielkości siecią hotelarską w Polsce i 7. wśród sieci międzynarodowych.

Nowy inwestor kieleckiego obiektu zainteresowany jest zakupem podobnych budynków na terenie całego kraju. – Pandemia mocno odbiła się na kondycji sektora hotelowego. Nie wszystkie obiekty sobie z nią poradziły. Interesują nas budynki, w które możemy tchnąć nowe życie – deklarował Jakub Sarzyński, członek zarządu Aviato, przy okazji ogłoszenia informacji o kupnie budynku po kieleckim ibisie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Kielce: był ibis, będzie B&B Hotel

  1. Nie jest źle, ale wolę bardziej komfortowe hotele. Ostatnio byłem na konferencji w Bulwar w Toruniu, totalnie trafił ten hotel w mój gust swoim wystrojem i jedzeniem jakie podają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.