STR: Październik kolejnym miesiącem ze znakomitym obłożeniem hoteli w miastach   WYNIKI RYNKOWE

Średnio 80 proc. frekwencji, tj. niemal 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego odnotowały w październiku hotele w Warszawie. W kolejnych Wrocławiu i Poznaniu obłożenie wyniosło 70 proc., niewiele mniej bo 69 proc. w Trójmieście i Krakowie - wynika z danych opublikowanych przez STR.

fot. Adobe Stock

Wyniki hoteli w największych polskich miastach były znacznie lepsze niż w październiku ubiegłego roku (+7,7 proc. w Trójmieście i Poznaniu, +21,4 proc. w Krakowie, +4,7 proc. we Wrocławiu i 19,5 proc. w Warszawie).

Najwyższy, bo wynoszący 418 zł ADR (cena netto sprzedanego pokoju bez śniadania), był także dziełem stołecznych hoteli. Kolejny Kraków uzyskał 380 zł, Trójmiasto 341 zł, Poznań 327,5 zł i Wrocław 313 zł.

Warszawskie hotele wygenerowały w październiku również najwyższy RevPar (przychód na jeden dostępny pokój) wynoszący 334 zł, następny Kraków 262 zł, Trójmiasto 236 zł, Poznań 226 zł i Wrocław 219 zł.

Więcej o wynikach hoteli przeczytacie w najnowszym wydaniu "Hotelarza", którego wersje papierową, lub online zamówić można TUTAJ>>.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.