European Property Awards dla Tremendu za wnętrza AC by Marriott Kraków i Crown Plaza Budapeszt

Podczas prestiżowego konkursu European Property Awards pracownia Tremend wygrała w dwóch kategoriach: Hotel Interior Poland za AC Hotel by Marriott Kraków i Hotel Interior Hungary za Crowne Plaza Budapest.

European Property Awards jest jednym z najważniejszych europejskich konkursów w branży wnętrz i nieruchomości. Konkursowe zgłoszenia oceniane są przez ponad 80 ekspertów. Pod ocenę brana jest jakość projektu, użytkowość, innowacyjność, oryginalność i zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Podczas uroczystej gali, która odbyła w hotelu Royal Lancaster London, oficjalnie wręczono nagrody wszystkim laureatom.  

AC by Marriott Kraków
Crown Plaza Budapeszt

– Skupiamy się nie tylko na  przemyślanym i oryginalnym designie, ale też na jakości i zrównoważonym rozwoju. Każdy projekt opieramy na tych zasadach. Projektując  wnętrza  hoteli odpowiadamy na potrzeby gości, tworząc miejsca jak najbardziej wpisane w otoczenie – mówi Magdalena Federowicz-Boule, architekt i prezes zarządu Tremend. – W Crowne Plaza Budapest nawiązaliśmy do specyfiki miasta, tętniącej życiem stolicy oraz podróży w odniesieniu do sąsiadującego, zabytkowego dworca kolejowego, a także winnic, z których słyną Węgry. W AC Hotel by Marriott Kraków postawiliśmy na klasykę i naturalne kolory ziemi, zabawę fakturami, światłem i odcieniami. Oba projekty nawiązują do tego, co je otacza. Jest to dla nas bardzo ważne, by tworzone przez nas wnętrza czy bryły korespondowały, z tym co jest wokół nich.

Wnętrza AC Hotel by Marriott Kraków to z kwintesencja klasycznego stylu. Ideą projektu była ponadczasowość i prostota. – Zależało nam na stworzeniu wnętrz, w których przyjemnie będzie przebywać i wypoczywać. Chcieliśmy, by były eleganckie, luksusowe, ale również przytulnie domowe. Sami nie lubimy bezosobowych zimnych pokoi hotelowych – tłumaczy Magdalena Federowicz-Boule.

Architekci postawili na naturalne barwy: brązy, beże, przeplatane delikatnymi akcentami w kolorze mosiądzu, zestawiając je ze szlachetnymi szarościami i drewnem. Wisienką na torcie są detale i dodatki. Hotel w kolorach ziemi, miał być ukłonem w stronę natury, która otacza go z wszech stron. Zieleń „zaproszono” również do wnętrz w postaci roślin doniczkowych, jak i zielonych ścian oraz drzewek oliwnych. Hotel przepełniony jest też sztuką. Poza malowanymi na zamówienie dziełami w pokojach, na każdym kroku natrafić można na obrazy czy murale. Specjalnie wygospodarowane miejsca na „naturalne” rzeźby z konarów, wkomponowane niekiedy w ścianę, stanowią mini galerię, ciesząc oko odwiedzających. Od progu czeka na gości designerska perełka – sofy Vis-a-vis od Moroso projektu Patricii Urquioli. Pomiędzy nimi nad złotym stolikiem została umieszczona instalacja świetlna sięgająca drugiego piętra, przywodząca na myśl spadające z drzew złote i srebrne liście, projektu Barańska Studio.  

Inspiracją dla projektu wnętrz Crowne Plaza Budapest było oblicze współczesnego Budapesztu –miasta pełnego kontrastów, noszącego w sobie dziedzictwo rzymskiego Aquincum i średniowiecznej Budy. Zastosowano otwarte przestrzenie, proste, czyste formy i naturalne kolory ziemi, przełamane zgaszoną zielenią. Każda część hotelu inspirowana jest innym fragmentem miasta lub jego okolicą. Parter to nawiązanie do historycznego dworca wybudowanego przez firmę Gustawa Eiffla w XIX w. Zarówno w lobby jak i barze połączono różnorodność występujących na dworcu materiałów drewna, stali i szkła, starając się oddać atmosferę podróży i przemieszczania się. 

Dekoracyjne oświetlenie w kształcie kul, znajdujące się nad stolikami w części barowej, zawieszone zostało na przestrzennej metalowej konstrukcji i przypomina klasyczne lampy z hal dworcowych. Surowe ścianki między kanapami wykonane zostały z terakoty. Z jednej strony nawiązują do okolicznych winiarni, z drugiej, do ceglanej elewacji budynku dworca Nyugati. Na piętrze znajdują się sale konferencyjne oraz restauracja z tarasem. W koncepcji wnętrz restauracji architekci nawiązali do winnic i tradycji, z których znane są Węgry. Wybrali naturalne materiały wykończeniowe, takie jak drewno i tkaniny, które nadają przytulności, natomiast czerwona terakota na posadzce, naturalne beże i zgaszona zieleń kreują specyficzny klimat niewielkich miasteczek, w których można odpocząć i zatrzymać się na lampkę wina. 

 Pokoje gościnne również zostały utrzymane w tych samych tonacjach. Łagodne odcienie i naturalne materiały sprzyjają odpoczynkowi i odprężeniu. Na uwagę zasługuje wydzielenie w pokojach stref snu, pracy i relaksu, by podróżujący mogli z nich korzystać w zależności od potrzeb. W łazienkach do dyspozycji gości oddano zarówno wanny jak i prysznice. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *