Właściciel Panoramy w Krynicy-Zdroju kupił Fort 51 Twierdzy Kraków   INWESTYCJE

Spółka Panorama Resort & Spa, właściciel ośrodka Panorama w Krynicy-Zdroju, wydzierżawiła na 30 lat Fort 51 – największy z fortów Twierdzy Kraków, położony w południowej części miasta za obwodnicą za 47 tys. zł czynszu rocznie

Należący do Skarbu Państwa fort położony na działce o powierzchni 3,6 ha z dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni 3,7 tys. m kw. wystawiony został na przetarg przez Zarząd Budynków Komunalnych. Cena wywoławcza czynszu wynosiła 27,5 tys. zł. Położony na szczycie wzgórza Rajsko, najwyższego w okolicy (349 m n.p.m.), fort artyleryjski stanowiący część zewnętrznego pierścienia twierdzy Kraków powstał w latach 80. XIX wieku. Po II wojnie pełnił funkcję archiwum Urzędu Wojewódzkiego, a od 2013 r. najemcą fortu była fundacja Gloria Fortibus – założyciel Muzeum Spraw Wojskowych. Obecnie obiekt znajduje się w ruinie. Wpisany jest do rejestru zabytków, ale nie ma nałożonych ograniczeń związanych z rodzajem prowadzonej działalności. Eksperci szacują, że gdyby Fort 51 miał być obiektem hotelowym z centrum SPA i wellness, to koszty adaptacji mogą wynosić ok. 150 mln zł.

Spółka Panorama Resort & Spa obecnie modernizuje i rozbudowuje Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Panorama, który ma powiększyć się z 93 do 127 pokoi, z których część sprzedawana jest w systemie condo i działać pod nazwą Panorama Resort & Spa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *