Eksplodowało gigantyczne akwarium w Radisson Collection w Berlinie   ŚWIAT

Olbrzymie, ikoniczne akwarium w lobby hotelu Radisson Collection w Berlinie eksplodowało w piątek rano zalewając hotel i pobliskie ulice ponad milionem litrów wody.

Prt.Sc/Rbb24

AquaDom było największym na świecie cylindrycznym akwarium ze słoną wodą, miało 14 metrów wysokości i mieszkało w nim około 1500 gatunków egzotycznych ryb.

W wyniku eksplozji zarówno hotel, jak i pobliskie ulice w dzielnicy Mittel zostały zalane wodą i zanieczyszczeniami. Goście zostali ewakuowani z hotelu.

Wybudowane w 2003 roku kosztem 12,8 miliona euro akwarium zostało zmodernizowane dwa lata temu. Część hotelowych pokoi miało okna wychodzące na tę morską atrakcję, ponadto w jego wnętrzu mieściła się winda o przeszklonych ścianach.

Jak informuje berlińska straż pożarna, na razie nieznane są przyczyny wybuchu. Berliński zarząd transportu publicznego poinformował natomiast, że ulica Karl-Liebknecht przed hotelem została zamknięta z powodu "ekstremalnej ilości wody na drodze".

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych wcześnie rano w piątek pokazały rozległe uszkodzenia, a samo akwarium wydaje się puste.

AquaDom jest obsługiwany przez firmę SeaLife, która prowadzi podobne atrakcje w lokalizacjach na całym świecie.

(ZS)


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *