Władysław Grochowski: To był wyjątkowo udany rok, a będzie lepiej   WYNIKI RYNKOWE

-Jestem zachwycony i oby tak dalej, ale nie ma wątpliwości, że będzie jeszcze lepiej - tak wyniki kierowanej przez siebie Grupy Arche podsumowuje jej prezes i właściciel Władysław Grochowski w rozmowie z PAP Media Room. Jak dodaje Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży nieruchomości w Arche, hotele Grupy generują obecnie dla właścicieli pokoi od 12 do nawet 20 proc. zwrotu z zainwestowanego kapitału.

fot. PAP Media Room

Jak wyjaśniał szef hotelarskiej grupy, jej przychody w porównaniu do 2019 r. wzrosły o 30 proc. 

-Pesymiści mówili, że branża hotelowa będzie się odbudowywała może w latach 2023-2024, a ona odradza się już w tym roku i to zdecydowanie. Jestem zachwycony, a będzie jeszcze lepiej - powiedział Grochowski. Dodał, że zarządzane przez spółkę hotele miały w 2022 r. rekordowe obłożenie, a największym powodzeniem cieszyły się obiekty na terenach wiejskich, blisko natury, takie jak Pałac Łochów, Zamek Janów Podlaski i Cukrownia Żnin.

-Założyliśmy plany na ten rok, ale to przeszło wszelkie nasze oczekiwania. Budżet roczny wykonaliśmy w połowie października - mówi Grochowski.

Jak dodała Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży nieruchomości w Arche, w tym roku wyraźnie odrodził się także rynek wydarzeń biznesowych i rodzinnych. -Od początku tego roku w naszych hotelach odbyło się ponad 10 tys. wydarzeń biznesowych i rodzinnych. Uczestniczyło w nich ponad 200 tys. osób - mówi Sidorowicz.

Grupa sprzedaje pokoje w swoich obiektach w autorskim systemie Arche, wypłacając właścicielom zysk generowany przez wszystkie działy obiektów, także restauracje, czy eventy. -Co miesiąc właściciel otrzymuje zyski z działalności całego hotelu (m.in. eventów, gastronomii) dzielimy się z nim proporcjonalnie do metrażu pokoju, który posiada - tłumaczyła Sidorowicz. -Średnio hotele zarabiają miesięcznie ponad 100 zł za metr kwadratowy netto dla każdego właściciela. W zależności od tego, kiedy został kupiony pokój, zyski mogą sięgać nawet do 20 proc., 12 proc. to dzisiaj minimum- uzupełniła.

Grupa uruchamia też nowy system dla drobnych inwestorów, w którym minimalna kwota inwestycji będzie wynosiła 10 tys. zł. -To jest alternatywna spółka inwestycyjna, dywidendowa, gdzie sto procent zysku będzie wypłacane dla jej udziałowców - dodaje Grochowski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *