Centrum „Sukcesja w Łodzi”: projekt już gotowy

Zakończyły się prace nad projektem architektonicznym Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki ”Sukcesja” w Łodzi, w którym będzie m.in. trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej. Projekt opracowała warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, a inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.



Oprócz hotelu, w kompleksie o ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 55 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa ze strefą gastronomiczną, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (9 sal kinowych), biurowiec klasy A oraz podziemny, wielopoziomowy parking na prawie 1100 samochodów.

Projekt zakłada rewitalizację 3,2 ha poprzemysłowego terenu między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej, w pobliżu ścisłego centrum Łodzi i Międzynarodowych Targów Łódzkich.

- Wielofunkcyjność obiektu oraz przyjęte w projekcie rozwiązania architektoniczne w połączeniu ze starannie zaplanowaną przestrzenią publiczną pozwolą na nowo ożywić tę ważną część miasta - mówi Michał Chrzanowski, kierownik projektu w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Inwestor podkreśla synergię, jaka powstanie między Centrum oraz PŁ i MTŁ, dla których stanie się zapleczem.

Kompleks będzie przykładem połączenia nowoczesnej architektury z nawiązującą do industrialnej przeszłości Łodzi. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie „na odnowę obszarów miejskich” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Jej atutem jest lokalizacja w miejscu doskonale skomunikowanym z innymi dzielnicami Łodzi oraz drogą krajową nr 1.

Dzięki atrakcyjnemu zagospodarowaniu terenu (m.in. zieleń i fontanny na całej długości przy al. Politechniki) kompleks będzie w interesujący sposób otwierał się na przestrzeń publiczną. Główne wejście do hotelu znajdzie się w podcieniu od strony ul. Rembielińskiego, a od wewnątrz goście hotelowi będą mieli dostęp do podziemnego parkingu. W 7-kondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 6400 mkw. będzie m.in.: 130 pokoi jedno-, i dwuosobowych, centrum konferencyjne, klub fitness, bar i restauracja. Cały obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestor zawarł niedawno umowę z firmą DTZ na usługi doradcze w zakresie komercjalizacji hotelu.

Projektanci podkreślają, że kompleks wraz z hotelem zostanie wybudowany w oparciu o najnowsze proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, systemu schładzania adiabatycznego, pomp ciepła i szarej wody. Zastosowane rozwiązania będą stanowiły podstawę do uzyskania certyfikatu LEED.
Początek budowy Centrum jest planowany na wiosnę 2011r, a pierwsi klienci mają się pojawić na przełomie 2012 i 2013 r.

Łódź ma najniższy wśród dużych polskich miast wskaźnik miejsc hotelowych, przypadających na tysiąc mieszkańców. W mieście są obecnie 23 hotele (łącznie około 3 tys. miejsc), z których tylko 11 ma standard trzygwiazdkowy, a jeden czterogwiazdkowy. Z raportu firmy Ernst&Young, opracowanego na zlecenie Fabryki Biznesu, wynika, że zapotrzebowanie na usługi hotelowe w Łodzi rośnie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *