„Smaki Dobra” już po raz drugi w Warszawie!

Jak smakuje dobro? O tym będą mogli przekonać się uczestnicy II charytatywnej kolacji Fundacji ORIMARI i sieci Starwood Hotels & Resorts „SMAKI DOBRA”, która odbędzie się 28 listopada 2010 roku w hotelu Sheraton w Warszawie. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie aukcja sześciu perełek kulinarnych przygotowanych przez szefów kuchni pięciogwiazdkowych hoteli, a całkowity dochód z imprezy  przeznaczony zostanie na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Wydarzenie poprowadzą – charyzmatyczna i znana z chęci pomocy innym, Dorota Wellman oraz wybitny dziennikarz Piotr Najsztub.

    
Zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie, odbywające się w sali balowej warszawskiego hotelu Sheraton, otrzyma zaledwie 80 najbardziej szczodrych Polaków, którym bliska jest idea dzielenia się z innymi. Kolację uświetni występ energetycznego zespołu Me Myself And I, którego utwory to połączenie różnych ciekawych światów muzycznych i zaskakujących brzmień.


Tegoroczna aukcja „Smaki Dobra” dedykowana jest Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, którą tego wieczoru reprezentować będzie osobiście kierownik Kliniki prof. dr hab. Alicja Chybicka.

    
Podczas kolacji odbędzie się licytacja sześciu wykwintnych dań, specjalnie na tę okazję przygotowanych przez 6 szefów kuchni z sieci Starwood Hotels & Resorts (Le Meridien Bristol, The Westin Warsaw oraz hoteli Sheraton z Warszawy, Krakowa, Poznania i Sopotu).


W trakcie ubiegłorocznej licytacji, prowadzonej również przez Dorotę Wellman, udało się uzyskać aż 217 tysięcy złotych! Cały dochód przeznaczony został na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Pediatrii WIM w Warszawie, na leczenie małych pacjentów z całej Polski.


Ubiegłoroczna kolacja była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem kulinarnym w Polsce i będzie organizowana cyklicznie, raz w roku.


 „Smaki Dobra” to inicjatywa, z której jesteśmy niezmiernie dumni. To kwintesencja naszej długoletniej współpracy z Fundacją ORIMARI – niesienie pomocy chorym dzieciom poprzez wykorzystanie kunsztu kulinarnego naszych sześciu szefów kuchni. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż ubiegłoroczna kolacja okazała się takim sukcesem, że i w tym roku możemy ponownie spotkać się, aby nieść pomoc innym. Mamy nadzieję, że tę szlachetną ideę będziemy mogli kontynuować z tak dużym powodzeniem również i w kolejnych latach – powiedział Thomas Schoen, dyrektor regionalny sieci Starwood Hotels & Resorts.
   

O FUNDACJI

Głównym celem Fundacji ORIMARI jest szeroko rozumiana pomoc dzieciom, szczególnie
w zakresie ochrony ich rozwoju i zdrowia. Na czele Fundacji stoi Marzenna Szustkowska, która od lat zrzesza wokół siebie grono ludzi dobrej woli, realizując tym samym ideę szerzenia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom.
Fundacja ORIMARI działa od 2006 roku. Przez pierwsze lata działalności zajmowała się głównie dziećmi z chorobami nowotworowymi, finansując operacje, organizując turnusy rehabilitacyjne, współorganizując OnkoOlimpiadę.


Od 2008 roku Fundacja prowadzi kampanię społeczno – edukacyjną  na rzecz profilaktyki chorób u dzieci pod nazwą „Kochasz, Chronisz, Zapobiegasz – BADAJ SWOJE DZIECKO.” Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom, jak ważne dla zdrowia dzieci jest przeprowadzanie regularnych badań profilaktycznych. Na przestrzeni lat Ambasadorami Kampanii wraz ze swoimi  dziećmi byli: Marek i Agata Kościkiewiczowie, Anna Popek, Ewa Pacuła i Przemysław Saleta, a obecnie akcję czynnie wspiera Martyna Wojciechowska ze swoją córką Marysią. W ramach Kampanii Fundacja prowadzi też program badań profilaktycznych w domach dziecka na terenie całej Polski. Poza tym wspomaga rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze, wychowujące niepełnosprawne dzieci, pokrywając koszty turnusów rehabilitacyjnych.


Fundacja ORIMARI zajmuje się również organizacją imprez charytatywnych, z których cały dochód przeznacza na potrzeby chorych dzieci, głównie poprzez zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcych w całej Polsce.


W ubiegłym roku podczas Charytatywnego Pokazu Mody udało się z licytacji zebrać 176 tysięcy złotych, za które został zakupiony sprzęt rehabilitacyjny dla dziecięcego oddziału Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie, a dochód z Charytatywnej Kolacji
w wysokości 217 tysięcy został w całości przeznaczony na sprzęt medyczny i wyposażenie oddziału pediatrii WIM.


Więcej informacji na: www.orimari.com

Partnerzy Akcji: Starwood Hotels & Resorts, Menolly Poland, Bentley Warszawa, Moet Hennessy, Windrows Air


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *