Concierge Tomasz Kwiatkowski z hotelu Bristol ze Złotymi Kluczami

Concierge warszawskiego hotelu Bristol, a Luxury Collection Tomasz Kwiatkowski został przyjęty do grona członków Les Clefs D’Or i tym samym dołącza do pozostałych członków zespołu concierge warszawskiego Bristolu od lat noszących Złote Klucze.

W Polsce tym wyróżnieniem może poszczycić się jedynie 13 concierge. Les Clefs D’Or to prestiżowe międzynarodowe stowarzyszenie, które skupia wyselekcjonowane grono concierge – 4 tys. osób z 530 lokalizacji z całego świata. Jego członków można rozpoznać po skrzyżowanych złotych kluczach w klapach marynarki po dwóch stronach uniformu.

Stowarzyszenie opiera się na dwóch filarach: służbie i przyjaźni, będąc formą elitarnego bractwa zaangażowanego w rozwój najlepszych standardów w obsłudze gości hotelowych. Concierge należący do Les Clefs d'Or wspierają się i pomagają sobie w myśl zasady „My guest today is your guest tomorrow”.

Aby zostać członkiem Les Clefs D’Or, wymagane jest m.in. posiadanie co najmniej pięcioletniego doświadczenia w pracy z gościem (w tym dwa lata na stanowisku concierge) oraz zdanie testów i udowodnienie swojej niezaprzeczalnej zdolności do oferowania najlepszej jakości usług. Dodatkowo trzeba otrzymać rekomendację od dyrektora hotelu, w którym się pracuje, oraz od dwóch członków organizacji Les Clefs d'Or. Tomasz Kwiatkowski pracuje w hotelu Bristol od 2011 r. P

racę przy Krakowskim Przedmieściu rozpoczął jako portier, a później był nocnym audytorem. Po objęciu stanowiska concierge od razu wyznaczył sobie cel zdobycia Złotych Kluczy. Pandemia opóźniła nieco realizację tego marzenia, ale w listopadzie zakończył z sukcesem proces aplikacji. – To dla nas ogromna radość, od teraz możemy szczycić się faktem, że cały zespół concierge hotelu Bristol należy do tej prestiżowej organizacji.

Odwiedzający nas goście wiedzą najlepiej, że dla naszych concierge nie ma rzeczy niemożliwych. Wielkie gratulacje dla Tomasza – mówi Aidan Dempsey, dyrektor generalny hotelu Bristol, a Luxury Collection. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *