7 NAJ 2022

Już po raz 14. „Hotelarz” przyznaje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach). Wyróżniamy nimi ludzi, hotele, marki i sieci za ich NAJwiększy wpływ na polski rynek hotelarski w mijającym roku. Kolejnym dla polskiego hotelarstwa roku pod znakiem niepewności, mimo szybko rosnących przychodów, ale też jeszcze szybciej rosnących kosztów, roku końca pandemii, ale początku wojny w Ukrainie, roku pełnym obaw co do rozwoju sytuacji w polskiej gospodarce i w światowej polityce.

Ale też roku wypełnionym różnorodnymi aktywnościami hotelarzy, otwarciami nowych spektakularnych hoteli, debiutami nowych marek. Co pokazuje, że polskie hotelarstwo mimo trudnych czasów, w jakich musi funkcjonować już od trzech lat, wciąż się rozwija i jest atrakcyjne tak dla inwestorów, jak i dla gości.

CZŁOWIEK ROKU POLSKIEGO HOTELARSTWA

Elżbieta Lendo

Prezes sieci Polskie Hotele Niezależe

Jedna z najbardziej dynamicznych postaci polskiego hotelarstwa, nie tylko w mijającym roku, działająca na rzecz integracji branży poprzez różnorodne aktywności na wielu płaszczyznach. Prezes obchodzącej w tym roku 25-lecie sieci marketingowej Polskie Hotele Niezależne (funkcjonującej wcześniej pod nazwą Polish Prestige Hotels i Harmony Polish Hotels), do której dzięki jej zaangażowaniu dołączyły w ostatnich miesiącach kolejne obiekty, jak hotel Senator z Dźwirzyna, Eco Active Resort Pieniny z Czorsztyna, Salio Equisport Resort z Białej pod Łodzią, hotele Kristoff z Łaszkowa pod Kaliszem, Stary Tartak z Iławy, Szczawnica Resort & Spa czy Natura Mazur Resort & Conference z Warchał.

Jednogłośnie wybrana w tym roku na kolejną kadencję prezesa Rady Fundacji Polskie Hotele Niezależne, która reprezentuje i wspiera rodzime hotele w budowaniu i umacnianiu konkurencyjnej pozycji na rynku. Do tego została wybrana na przewodniczącą powołanego w listopadzie Komitetu ds. Hotelarstwa i Gastronomii w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej.

W tym roku dołączyła też do elitarnego grona członków European Hotel Managers Association. Inicjatorka w ramach Polskich Hoteli Niezależnych cyklu wydarzeń Kobieta-Hotelarz, które mają na celu zwrócenie uwagi na rolę kobiet w hotelarstwie i pokazanie ich wkładu w rozwój branży, integrację kobiet hotelarek oraz wzmocnienie relacji biznesowych między nimi.

Organizatorka Balów Hotelarza i Ogólnopolskich Regat Hotelarzy, promujących branżę i integrujących hotelarzy, co jest szczególnie ważne w obecnych trudnych i niepewnych czasach. Tworzy platformy do dzielenia się przez hotelarzy bieżącą wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami oraz pomysłami dotyczącymi funkcjonowania zarówno poszczególnych obiektów, jak i całej branży.

Nie zaniedbuje przy tym prowadzonych przez siebie obiektów. W tym roku zdecydowała się zainwestować w podwyższenie kategorii hotelu Willa Port w Ostródzie – i tak jednego z najlepszych na Mazurach – do pięciu gwiazdek.

Podwyższanie standardów zarówno własnych obiektów, hoteli skupionych w PHN, jak i całej branży – to dobry opis działalności Elżbiety Lendo w polskim hotelarstwie i motto, które przyświeca wszystkim jej aktywnościom, za co zasługuje na tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa 2022.

DEBIUT ROKU
(ex aequo)

SASKI CURIO COLLECTION
BY HILTON, Kraków

Pierwszy w Polsce hotel pod soft brandem Curio Collection by Hilton. Otwarty po kilkuletnim remoncie w trzech połączonych kamienicach pomiędzy ulicami Sławkowską, św. Tomasza i św. Jana, nawiązuje do XIX-wiecznego dziedzictwa, gdy Saski był pierwszym luksusowym hotelem w Krakowie.

Z pietyzmem przywrócono historyczne detale architektury i wnętrz, np. freski w zabytkowej sali balowej, w której koncertowali m.in. Franciszek Liszt i Johannes Brahms. W holu stanęła ręcznie kuta, zdobiona metaloplastyką winda z 1910 r., wykonana wówczas na specjalne zamówienie w Wiedniu, na ścianach apartamentów odtworzono polichromie (wielobarwne ozdoby malarskie) inspirowane grecką mitologią.

Za sprawą swoich bogatych tradycji muzycznych i kulturalnych hotel wyróżnia się na tle innych również współcześnie. We współpracy ze światowej sławy krakowskim fotografem Ryszardem Horowitzem ozdobiono korytarze i pokoje portretami muzyków i kompozytorów.

Również elementy wystroju wnętrz inspirowane są motywami muzycznymi, np. biurko w kształcie pianina, lampy w formie trąbek, notes w pięciolinię. Poszerzeniem oferty jest Regale Bar & Restaurant, utrzymany w stylu art déco.

html> [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *