Santa Goodwill po raz pierwszy w Polsce

W warszawskim hotelu Marriott zatrzymała się nietypowa grupa turystów. Należą do charytatywnej organizacji Santa Goodwill i w tym roku po raz pierwszy przyjechali do Polski. Santa Goodwill to działająca od 25 lat organizacja charytatywna skupiająca ochotników z całych Stanów Zjednoczonych. Są nimi ludzie w różnym wieku, różnych ras i płci. Co roku, w grudniu, organizują wycieczki do dwóch wybranych krajów w dowolnym miejscu na ziemi. Niezależnie od celu podróży, zajmują się nie tylko zwiedzaniem miast do których się udali. Przebrani za Świętych Mikołajów spotykają się z dziećmi w szpitalach, domach dziecka i innych miejscach gdzie dzieci potrzebują uśmiechu.


W trakcie swojego pobytu w Warszawie, Święci Mikołajowie odwiedzili Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie spotkali się z chorymi dziećmi i ich rodzicami. W hotelu Marriott przyjęli dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr.5 "Dom przy Rynku", podczas Pizza Party – poczęstunku przygotowanym przez hotel. Wręczyli im prezenty wykonane przez siebie, swoje rodziny i dzieci ze szkół ze Stanów Zjednoczonych. Święci Mikołajowie, nauczeni doświadczeniami z poprzednich lat, rozdali dzieciom specjalne worki na otrzymane podarunki. W przeciwnym wypadku miałyby problem z zabraniem wszystkich prezentów.

Organizacja Santa Goodwill działa od 25 lat. Pierwszy wyjazd był zupełnym przypadkiem. Eric Oborski, amerykański biznesmen o polskich korzeniach, organizował wyjazd Świętych Mikołajów do Japonii w celach komercyjnych. Kiedy przedsięwzięcie było gotowe do realizacji, okazało się, że umówieni Święci Mikołajowie nie mogli pojechać. Zostało niewiele czasu, a Eric nie mógł zawieść swoich kontrahentów. Szukając zastępstwa trafił na organizację charytatywną TelecomPioneers. Zaproponował im opłacony już wyjazd do Japonii. Zgłosiło się ponad 500 ochotników. Udało mu się zorganizować wyjazd dla wszystkich, ale nie na raz. Ponieważ tak dużo wolontariuszy znalazło się w jednym miejscu, postanowili, poza ustalonymi działaniami komercyjnymi, zrobić przy okazji coś dobrego. Skontaktowali się z działającymi w kraju organizacjami charytatywnymi, dzięki czemu Święci Mikołajowie mogli spotkać się też z dziećmi doświadczonymi przez los. Po zakończeniu akcji, która okazała się wielkim sukcesem, ktoś zapytał „gdzie jedziemy za rok?” I tym sposobem, co roku od 25 lat podróżują po świecie odwiedzając dzieci, rozdając im prezenty i uśmiech. W 2011 celem ich podróży jest Chorwacji i Filipiny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *