Hotel Senator w Dźwirzynie został laureatem plebiscytu Filary Polskiej Gospodarki 2010

Hotel Senator w Dźwirzynie koło Kołobrzegu jako jedyny hotel w województwie zachodniopomorskim został laureatem plebiscytu Filary Polskiej Gospodarki 2010 - VI edycja.


Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez "Puls Biznesu" i czołową agencję badawczą Pentor Research International. Ranking tym różni się od wielu innych zestawień, że jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających wiodącą rolę w poszczególnych województwach, a zwycięzcy zostali wskazani przez samych mieszkańców województw.
 

Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki to firmy cechujące się stabilnością, mające znaczący udział w rozwoju regionu, zarówno jako pracodawcy, wspierający i promujący zatrudnienie, czy umożliwiając rozwój przedsiębiorczości, jak również zaangażowani w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie, a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą swoją działalność. Właśnie takie firmy zostały wyróżnione w trakcie sześciu gal regionalnych organizowanych w styczniu 2011 r.


Tym razem – po raz pierwszy – swoja opinię na temat firm, które spełniają ww. warunki przedstawią samorządy. Właśnie samorządy terytorialne jako organy władzy – zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności – poprzez swoje głosy zdecydowały o zwycięzcach plebiscytu w poszczególnych województwach. Nagradzono dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi. W tym właśnie organizatorzy widzą siłę polskiej gospodarki – w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością.


Kryteria:

Samorządowcy z każdego województwa zostali poproszeni przez Pentor o wytypowanie 3 firm (i przyznanie punktów) w 3 następujących kryteriach:
- jest istotnym pracodawcą dla regionu, w tym promuje zatrudnienie (staże dla studentów, zatrudnianie niepełnosprawnych, programy outplacement)
- jest ważnym płatnikiem podatków lokalnych
- działa na rzecz społeczności lokalnej, jest gospodarczą wizytówką regionu, zaangażowana w rozwój regionu, działa charytatywnie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *