W Ostródzie rusza Radisson Blu Resort & Conference Center

31 stycznia rusza Radisson Blu Resort & Conference Center Ostróda z 238 pokojami, na początku dla gości z Travelista. Od połowy lutego dostępny jest w pozostałych kanałach sprzedaży. To jedyny hotel globalnej sieci na Mazurach. Historia tej inwestycji sięga 2011 r.

0becnym inwestorem hotelu jest firma Europlan, na której czele stoi Artur Kozieja, który wcześniej otworzył hotele Metropolo by Golden Tulip w Krakowie i kompleks Lake Hill w Sosnówce k. Jeleniej Góry. Nowy Radisson Blu oferuje pokoje od 28 m kw. po apartamenty suite o pow. 52 m kw., restauracje Grus z kuchnią międzynarodową oraz bardziej kameralną Stoke m.in. ze stekami z lokalnej wołowiny, lobby bar i Black Swan Club z czterotorową kręgielnią i bilardem.

Centrum konferencyjne składa się z głównej sali Auditorium Hall o pow. 760 m kw., czterech sal funkcyjnych z największą Berberis o pow. blisko 530 m kw. oraz trzech mniejszych: Kalina, Jasmin i Daglezja od 84 do 106 m kw., a także 360-metrowego foyer. SPA Lava e Sal oferuje m.in. terapię watsu, łaźnię hammam, kąpiele w błocie i zabiegi z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych kosmetyków. W skład aquaparku wchodzą m.in. dwutorowy basen sportowy, rekreacyjny z rwącą rzeką, brodzik, trzy zjeżdżalnie, trzy jacuzzi, grota lodowa, sauny oraz strefa ciszy, a latem także strefa zewnętrzna z basenem i dwoma jacuzzi.

Hotelem zarządza sieć Radisson, a dyrektorem generalnym został Adam Pruszkowski, który m.in. wprowadzał na rynek Hiltona w Świnoujściu. To dziewiąty Radisson Blu w Polsce i 18. pod markami Radisson Hotel Group. Budowa kompleksu rozpoczęta została w 2011 r. przez firmę OPB Development, właściciela działającej wówczas Condohotels Group z dwoma hotelami w Ostródzie, i zakończyć się miała w 2013 r. Jednak po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego prace zamarły z powodu problemów finansowych inwestora.

Ostatecznie firma OPB znalazła się w upadłości likwidacyjnej, a w 2016 r. syndyk wystawił na sprzedaż należące do niej nieruchomości. Kompleks na 4,2-hektarowej działce z dwoma połączonymi budynkami hotelowymi i budynkiem aquaparku wyceniony został na 31 mln zł. W 2019 r. nieruchomość kupił Artur Kozieja i podpisał umowę z Radisson Hotels Group, planując pierwotnie otwarcie w pierwszej połowie 2021 r. • 238 pokoi, 2,3 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej FOT


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *